نایب رییس پارلمان لبنان: عدم تشکیل دولت کشور را وارد سیر نزولی می‌کند

تهران - ایرنا - نایب رئیس پارلمان لبنان خواستار تسریع در روند تشکیل کابینه جدید این کشور شد و گفت: اگر هفته جاری دولت تشکیل نشود، لبنان وارد یک سیر نزولی خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از نشریه «النشره»، "ایلی الفرزلی" نایب رئیس پارلمان لبنان امروز (دوشنبه) در سخنانی با تاکید بر لزوم تشکیل هر چه سریعتر کابینه جدید این کشور به ریاست "سعد الحریری" گفت: عدم تسریع در روند تشکیل دولت و در اولویت قرار ندادن آن، تفکر درباره تقسیم قدرت و اتهامات علنی به آن را تقویت می‌کند.

الفرزلی افزود: من از جمله کسانی هستم که درباره جنبه‌های مثبت تشکیل دولت سخن گفتم؛ چرا که هرگونه مانع تراشی بر سر راه تشکیل کابینه جدید که در مورد آن شنیده می‌شود، غیر قابل توجیه است.

وی با تاکید بر وجود مشکلات زیاد پیش‌روی ملت لبنان تصریح کرد: می‌خواهم دولت در سریعترین زمان ممکن تشکیل شود و لبنانی‌ها احساس راحتی کنند و اصلاحات در مسیر بحث و بررسی قرار بگیرد.

نایب رئیس پارلمان لبنان ادامه داد: اگر هفته جاری کابینه جدید تشکیل نشود، کشور در یک مسیر نزولی وارد خواهد شد و دوستگی و تفرقه بیشتری در لبنان را شاهد خواهیم بود.

ایلی الفرزلی تاکید کرد که اگر روند تشکیل دولت 10 سال هم به طول بینجامد، عذرخواهی فرد مأمور به تشکیل کابینه و انصراف وی از تشکیل آن، به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

لبنان به دلیل بحران مالی و اقتصادی و اعتراضات گسترده مردمی به فساد دستگاه دولتی این کشور در ماههای اخیر با بحران مواجه شده است. انفجار بندر بیروت در ماه گذشته نیز موجب استعفای دولت وقت این کشور شد و پس از هفته‌ها سردرگمی هفته گذشته «سعد الحریری» بار دیگر از سوی «میشل عون» و تایید پارلمان لبنان مامور تشکیل کابینه جدید این کشور شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =