عملیات اجرایی زیرساخت منطقه ویژه اقتصادی نمین سرعت می‌گیرد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: عملیات اجرایی زیرساخت‌های اساسی منطقه ویژه اقتصادی نمین در حوزه‌های مختلف انجام می‌شود و با تامین اعتبار مناسب پیمانکاران و افزایش ماشین‌آلات و تامین مصالح تسریع خواهد شد.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز دوشنبه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی نمین اظهارداشت: ایجاد زیرساخت‌های اساسی جزو تعهدات استانداری بوده و زیرسازی بخشی از خیابان‌ها و جاده دسترسی انجام شده و همچنین برای برق‌رسانی تیرریزی شده است.

وی با بیان اینکه پیمان اول برق‌رسانی انجام شده ، افزود: پیمان دوم این بخش در حال پیگیری است و برق‌رسانی۱۷ مگاواتی در این منطقه ویژه انجام می‌شود گرچه در محدوده برق‌رسانی شده واحدهای موجود مشکل برق ندارند.

استاندار اردبیل گازرسانی در این محدوده را یادآور شد و گفت: گازرسانی برای منطقه ویژه انجام شده تا سرمایه‌گذاران فرصتی استثنایی برای بهره‌مندی از مزایای منطقه ویژه اقتصادی پیش آمده داشته باشند.

او با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ باید مشوق لازم را برای سرمایه‌گذار مهیا کند، افزود: سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل امور اراضی در تمدید قرارداد اراضی این منطقه اقدام و نهایت تلاش و همکاری خود را جهت کاهش قیمت اراضی بکار گرفته‌اند.

 بهنامجو تشریح کرد: با تلاش عوامل راه و شهرسازی آغاز عملیات زیرسازی جاده دسترسی این منطقه آغاز شده و باید قبل از آغاز فصل سرد سال تکمیل شود.

وی با بیان اینکه تا خردادماه ۱۴۰۰ زیرسازی و روسازی زیر ساخت‌ها باید پیشرفت مناسب داشته باشد، افزود: اگر زیرساخت‌ها خوب انجام شود سرمایه‌گذاران بزرگ جهت سرمایه‌گذاری در این بخش رغبت بیشتری از خود نشان خواهند داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =