۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۸
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84097092
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله به دانشگاه کابل با کشته شدن مهاجمان پایان یافت

کابل - ایرنا - سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که با کشته شدن مهاجمان، درگیری در دانشگاه کابل پایان یافته است اما وی در باره تلفات و خسارات این رویداد اظهار نظری نکرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، طارق آرین به خبرنگاران گفت که سه مهاجم به دانشگاه کابل حمله کرده بودند که در عملیات نیروهای ویژه پلیس از پای در آمدند و درگیری در دانشگاه کابل پایان یافت.

طلوع نیوز افغانستان نیز با انتشار تصاویر زنده از محل رویداد، اعلام کرد که شماری از نیروهای امنیتی در حال ترک دانشگاه کابل بودند و با خودروها و تجهیزات سنگین نظامی و تانک‌ها از داخل دانشگاه کابل خارج شدند.

روزنامه هشت صبح و تلویزیون یک افغانستان به نقل از منابع امنیتی شمار کشته‌های این رویداد را ۲۰ نفر و شمار زخمی‌ها را نیز ۴۰ نفر اعلام کردند.

مهاجمان ساعت ۱۱ پیش از ظهر امروز وارد دانشگاه کابل شده و ساختمان «ستاژ قضایی» را هدف قرار دادند که به گفته برخی منابع نیروهای ایتالیایی‌ در این محل حضور داشته اند.

گروه طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده است اما مقامات دولتی و کارشناسان امور سیاسی و نظامی، گروه طالبان را مسئول این حمله معرفی کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =