قاضی آمریکایی ممنوعیت تیک تاک را لغو کرد

تهران- ایرنا- یک قاضی ایالت پنسیلوانیای آمریکا طی حکمی ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن چینی تیک تاک را که وزارت بازرگانی این کشور اعمال کرده بود، لغو کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شینهوا، بر اساس حکم این قاضی، لغو ممنوعیت استفاده از تیک تاک از ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) اجرایی می شود.

وانگ وِن بین سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این حکم ابراز امیدواری کرد که آمریکا به طور عملی و واقعی به اقتصاد بازاری و اصل رقابت برابر احترام بگذارد و ضمن رعایت مقررات اقتصاد و تجارت بین المللی، شرایط باز، برابر، عادلانه و بدون تبعیض در امور بازرگانی را برای شرکت های همه کشورها در خاک خود ایجاد کند.

این مقام چینی تاکید کرد: چین همواره با رفتارهای باجگیرانه آمریکا با توسل به تعمیم مفهوم امنیت ملی، سوء استفاده از نیروهای ملی و سرکوب بی دلیل شرکت های خارجی مخالفت می کند.

وی خاطر نشان کرد: ما همچنین متوجه شدیم که قاضی آمریکایی در حکم خود نوشته است که تفسیر دولت آمریکا از تهدید اپلیکیشن تیک تاک علیه امنیت ملی خیالی است.

پیش از این دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دستور داده بود که دانلود و استفاده از این نرم افزار چینی از ساعت ۱۱:۵۹ بعد از ظهر روز ۷ مهر ممنوع شود.

منع فعالیت دو نرم افزار تیک تاک و «وی چت» تازه‌ترین تصمیم دولت ترامپ برای مقابله با افزایش قدرت چین به شمار می رفت.

دولت ترامپ از آغاز فعالیت خود به جنگ تجاری با چین روی آورده و تعرفه‌های سنگینی بر واردات کالا از آن کشور وضع کرده است. این اقدام، تازه‌ترین تصمیم دولت ترامپ برای مقابله با افزایش قدرت چین است. ترامپ مالک تیک تاک را تحت فشار قرار داده تا فعالیت این نرم افزار در آمریکا  را به یک شرکت آمریکایی بفروشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =