افزون بر ۷۵ درصد مردم موافق اعمال سیاست های سخت گیرانه ضد کرونا هستند

تهران- ایرنا – نتایج دومین افکارسنجی آنلاین سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نشان می دهد: بیش از ۷۵ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی سراسری، موافق با اعمال سیاست های سخت گیرانه برای کنترل کرونا هستند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در دومین نظرسنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا میزان موافقت خود را در مورد اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه به منظور مقابله با همه گیری کرونا اعلام کنند. در این نظرسنجی سه سوال، ۱- مردم تا چه اندازه در مقابله با شیوع کرونا نقش دارند؟، ۲- تا چه میزان موافق سیاست های سخت گیرانه جهت کنترل کرونا هستید؟ و ۳- کدام راهکار را برای الزام مردم به استفاده از ماسک در اماکن عمومی موثرتر می دانید؟ مطرح شده بود.

نتایج رای دهی مخاطبان به پاسخ های سوال اول حاکی است: اکثریت مخاطبان بهترین راهکار را برای الزام مردم به استفاده از ماسک «جریمه نقدی» می دانند. ۳۳.۲ درصد نیز بهترین راهکار برای الزام به زدن ماسک را «آموزش» ‌ و ۹.۳ درصد هم «تذکر» اعلام کردند.

بر اساس نتایج بدست آمده در مورد سوال دوم نیز؛ ۷۵.۳ درصد مخاطبان به میزان خیلی زیاد، موافق اعمال سیاستهای سخت گیرانه هستند. ۱۳.۳ درصد از شرکت کنندگان در این افکارسنجی نیز میزان موافقت خود را دراین زمینه «تاحدی» و ۱۱.۴ درصد «کم» بیان کردند.

۷۰.۴ درصد مخاطبان در پاسخ به سوال سوم هم معتقدند مردم در شیوع کرونا نقش دارند. ۱۹.۱ درصد نقش مردم در شیوع کرونا را «تاحدی» و ۱۰.۵ درصد «‌کم» ‌اعلام کردند.

این نظرسنجی آنلاین از روز ۵ تا ۱۲ آبان ماه جاری بر روی سایت ایرنا قرار گرفت و نزدیک به ۱۰ هزار نفر در این افکارسنجی مشارکت کردند.

سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به منظور اطلاع‌رسانی و کسب آرای عمومی در مورد موضوع‌ها و مسائل مختلف جامعه از روز ۲۹ مهرماه برنامه «افکارسنجی» آنلاین را برای نخستین‌بار در تارنمای اصلی خود راه‌اندازی کرد.

ایرنا قصد دارد با بهره گیری از این نرم افزار، موضوعات مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را با مردم در میان گذاشته و نتایج آن را برای کمک به تصمیم گیری در زمینه های مختلف، در اختیار مسئولان و عموم جامعه قرار دهد.

نتایج نخستین افکارسنجی آنلاین ایرنا که در روزهای ۲۹ مهر تا ۵ آبان ماه جاری برگزار شد، نشان داد که بیش از ۸۰ درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی سراسری با اجرای ضوابط منع رفت و آمد بین شهری موافق بوده و آن را روشی موثر در کنترل همه گیری کرونا در کشور مطرح کردند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز گفت: با فوت ۴۲۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۳۶ هزار و ۱۶۰ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

سیما سادات لاری روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۳ آبان ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۹۳۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و سه هزار و ۲۹۴ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۶۳۷ هزار و ۷۱۲ نفر رسید.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =