رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی: تیم ملی بیسبال کار سختی پیش‌رو دارد 

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون انجمن های ورزشی گفت: تیم ملی بیسبال برای رسیدن به المپیک کار سختی پیش‌رو دارد اما به آنان ایمان دارم و می‌دانم که برای موفقیت تلاش خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، فدراسیون انجمن‌های ورزشی چند روز گذشته خبری را منتشر کرد مبنی براینکه ایران از سوی کنفدراسیون بیسبال آسیا به عنوان کاندیدای اصلی میزبانی بازی‌های منطقه غرب آسیا معرفی شد.

حال باید ببینیم که شانس میزبانی مسابقات غرب آسیا برای ایران آن هم با توجه به اینکه هند در این زمینه پیشگام بوده است، چقدر است.

همانطور که می‌دانیم تیم ملی بیسبال هنوز فرسنگ‌ها تا المپیک فاصله دارد. بیسبالیست‌ها اگر بتوانند از هند و پاکستان عبور کنند باید به مصاف رقیبانی چون کره جنوبی و ژاپن بروند که پیمودن این مسیر آن هم بدون داشتن بازی‌های بین المللی و نبود امکانات بسیار دشوار است.

محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا از میزبانی این رقابت‌ها و حامیان مالی برای برگزاری این مسابقات سخن گفت.

متن گفت و گوی رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی را در زیر می‌خوانیم:

فدراسیون انجمن‌های ورزشی در صورتی کاندیدای میزبانی رقابت‌های غرب آسیا شده است که هند مهم‌ترین گزینه برای پذیرش این میزبانی است و حتی وثیقه میلیاردی گذاشته است.  فکر می‌کنید چقدر شانس کسب این میزبانی را دارید؟

بیسبال قدمت طولانی در ایران ندارد و نزدیک به ۲۰ سال است که در کشورمان فعالیت می‌کند و از رشته‌های جدیدی بود اما طرفداران زیادی پیدا کرد. در ۱۰ سالی که زیرمجموعه فدراسیون انجمن‌های ورزشی قرار دارد تمام تلاشمان را کردیم تا این رشته رشد کند. انجمن خیلی پرکاری شد و در سه سال گذشته حضور رییس فدراسیون جهانی برای اولین بار در تاریخ ایران رخ داد. او سه روز مهمان ما بود و او در آموزش مربیان، برگزاری کلاس‌های بین المللی و اعزام سه ورزشکار زیر ۱۶ سال به اردوی ایتالیا کمک زیادی به ما کرد. حتی برای اولین بار در ایران مسابقات لیگ را راه انداختیم و اینگونه بیسبال رشد کرد.

سال گذشته ریاست انجمن بیسبال را به علت مشغله زیادی که داشت، تغییر دادیم و هومن منصوری را به عنوان رییس انجمن انتخاب کردیم زیرا سابقه خوبی در بیسبال داشت. شروع فعالیت وی با کرونا مصادف شد و برنامه‌های او برای برگزاری مسابقات لیگ متوقف شد اما فرصتی شد تا وی ارتباطات خوبی با فدراسیون جهانی و آسیایی برقرار کند و پیشنهاد میزبانی مسابقات غرب آسیا را به فدراسیون آسیایی بدهد. غرب آسیا مهد بیسبال است و چند تیم قوی بیسبال آسیا در این منطقه قرار دارند. میزبانی‌های زیادی پیشنهاد می‌شوند و همه می‌دانند که کشورها میزبانی‌ها را با چه شرایطی برعهده می‌گیرند. اگر اجازه برگزاری مسابقات داده شود و مشکل کرونا برطرف شود به میزبانی هم می‌رسیم.

میزبانی این مسابقات نیازمند حامی مالی قوی است، آیا با توجه به مشکلات اقتصادی حامی مالی خوبی برای برگزاری این مسابقات در ایران داریم؟

منصوریان حامی مالی را فراهم کرده است و ورزشگاه خوب و استاندارد در کرج داریم و فدراسیون جهانی آن را تایید کرده  است. همچنین از مسوولان هیات اجرایی فدراسیون بیسبال آسیا دعوت کردیم تا در پایان آذر ماه در خصوص میزبانی این رقابت‌ها و بازدید از ورزشگاه کرج جلسه‌ای داشته باشیم. ما از قبل پیش‌بینی همه چیز را برای این مسابقات کردیم که میزبانی آن برای ما چقدر هزینه دارد  و چه برنامه‌ریزی را باید برای برپایی این رقابت‌ها آن هم به بهترین شکل  انجام دهیم. همچنین انجمن حامیان مالی خوبی دارد و در این زمینه مشکلی نداریم. پیش از این دیدار دوستانه ای را با تیم های عراق و هند در ایران برگزار کردیم و تجربه میزبانی این دیدارها را برعهده داشتیم اما این مرتبه باید مسابقات به صورت رسمی و در ورزشگاه کرج برگزار  شود.

تیم ملی بیسبال در مسابقات غرب آسیا عملکرد چندان خوبی نداشت و شانس کمی داریم که به المپیک برسیم، چقدر به موفقیت آنان ایمان دارید؟

در این مسابقات بعد از هند به مقام دوم رسیدیم. درست است که با المپیک فاصله داریم اما باید تیم ملی را تجهیز کنیم و کار سختی در پیش‌رو داریم. به بیسبالیست‌های خود ایمان دارم و می‌دانم که برای موفقیت بسیار تلاش خواهند کرد.

حریفان قدرتمندی برابر ایران حضور دارند، آیا از پس آنان بدون تجهیزات و امکانات اولیه برمی‌آییم؟

درست است که حریفان قدری داریم و کارمان سخت می‌شود اما با تلاش می‌توان به موفقیت رسید. جدای از آن ما از نظر ابزار هم مشکل داریم و در ایران لباس و تجهیزات بیسبال تولید نمی‌شود زیرا بسیار گرانقیمت است اما رییس انجمن توپ و تجهیزات دیگر را برای بیسبالیست ها تهیه کرده است.   

شروع تمرینات تیم ملی بیسبال از چه زمانی است؟

با ستاد کرونا هماهنگ هستیم و هر موقع آنان اجازه دهند انتخابی تیم ملی را برگزار و تمرینات را آغاز می‌کنیم. امیدوارم بتوانیم تمرینات تیم ملی را در یک یا دو ماه دیگر شروع کنیم تا از آمادگی کامل برای حضور در مسابقات غرب آسیا برخوردار باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =