جامعه روحانیت مبارز: توهین به پیامبر(ص) توهین به آزادی است

تهران-ایرنا- جامعه روحانیت مبارز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمایت رییس‌جمهوری فرانسه از توهین به پیامبر اسلام(ص) تصریح کرد: توهین به پیامبر و دفاع سیاست‌بازانه و فریبکارانه رییس‌جمهوری فرانسه، توهین به آزادی و انسان است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، این نهاد با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک هفته وحدت و  روز ۱۷ ربیع الاول و اعلام انزجار از اقدام موهن و رذیلانه دولت فرانسه در حمایت از نشریه توهین کننده به ساحت مقدس پیامبر رحمت محمد مصطفی(ص)، این حرکت را باعث شکوفا شدن هر چه بیشتر جریان گرایش به اسلام ناب محمدی در سراسر گیتی عنوان کرد.

بیانیه جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: میلاد مسعود پیامبر خوبی ها، دوستدار کرامت انسان، پرچمدار معنا و اخلاق و رحمت عالمیان، حضرت محمد مصطفی (ص) و نواده گرامی اش، جامع علم و عمل، حضرت امام جعفر صادق (ع) بر همه مؤمنان و مسلمانان به‌ویژه بر هموطنان عزیز مبارک باد. آفرین خدا بر جان پاک آن «اسوه حسنه» و آن اسطوره «لقد مَنّ الله علی المؤمنین» که مسیر تاریخ بشری را از تاریکی به روشنی آورد و نور وجود نازنینش ماه مجلس عالمیان شد.

جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: افسوس که شیرینیِ این تبریک و تجلیل با تلخیِ توهین به آن عزیز خدا و محبّانش همراه شد. توهین چندباره منادیان آزادی بیان و صاحبان ذهن های بیمار و قلم های تباه به مقدسات صدها میلیون مسلمان نشان داد که اسلام ‌ستیزیِ این مبلّغان زشتی و نیز سیاسیون بی خردِ مدافع آنان، ریشه در انسان ستیزیِ جاهلیت مدرن دارد.

این بیانیه به سوءاستفاده از ابزار آزادی بیان برای توهین به ادیان الهی توسط غرب اشاره کرد و گفت: این شگفتا که تفکر به اصطلاح مدرن غربی، تمسخر آشکار باورهای مقدس را آزادی اندیشه نام می نهد و بر این تناقض بزرگ چشم می‌پوشد. این یاوه‌های قبیح، در هیچ جای تاریخ، نتوانسته است گردی بر دامن کبریایی پیامبر گرامی اسلام (ص) بنشاند اما طبل رسوایی کسانی که از دروغ و فریب و تزویر مایه می‌گیرند را به صدا در آورده است.

در این بیانیه آمده است: بدفهمی و نافهمیِ مفاهیمی چون آزادی، انسان، حق و فرهنگ وقتی با خبث طینت همراه شود، ثمره‌ای جز این نخواهد داشت که این چنین دل و جان مسلمانان بلکه همه موحدان و غیرتمندان را بیازارد.

جامعه روحانیت مبارز، راهپیمایی‌ها علیه توهین به پیامبر(ص) در سراسر جهان را یادآور شد و گفت: خیل مسلمانان آگاه و دلیر و صاحب منصبان دینمدار و صاحب نظران بابصیرتی که با فریاد و با قلم، به این خباثت و پلیدی اعتراض کردند، ضمن عرض ارادت و اشتیاق خود به محضر آسمانی رسول اکرم (ص)، نفرت بی‌پایان خود از کوردلی و تفسیرهای انحرافی و جعلی از اسلام عزیز را نیز اعلام کردند. جامعه روحانیت مبارز نیز، گام در گام امت انقلابیِ ایران اسلامی و همه مسلمانان حق‌جو، این بی شرمی و نفرت پراکنی و انسان ستیزی را محکوم کرده و همه آزاداندیشان و فرهیختگان جهان را به مطالعه عمیق آیین صلح پرور و انسان ساز اسلام دعوت می‌کند.

این بیانیه تاکید کرد: ملت مسلمان ایران و همه حق خواهان نیک می‌دانند که پرونده سیاه نابکاران غربی، به خصوص سردمداران جنایتکار فرانسوی، از این لکه‌های ننگ فراوان داشته و دارد اما در این میان، حق و اجر رسالت نبوی که هر آزاده‌ای خود را موظف به گزاردن آن می‌داند، همانا تبعیت هوشمندانه و دفاع جانانه از سنت نبوی و قرار گرفتن در مسیر نور هدایت الهی است.

جامعه روحانیت مبارز افزود: توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) و دفاع سیاست بازانه و فریبکارانه رییس جمهوری فرانسه، توهین به آزادی و انسان و سعی در بی فروغ کردن نور خداست که بی تردید، زمینه ساز افول اندیشه ضد حقوق بشری غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha