نمایشگاه‌گردی در دوران کرونا به کمک ربات‌ها

تهران- ایرنا- یک نمایشگاه هنری در لندن برای از میان برداشتن مانع کرونا برای هنردوستان، از گزینه بازدید به کمک ربات‌ استفاده می‌کند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از تارنمای شبکه خبری سی‌جی‌تی‌ان (CGTN)، تداوم شیوع کرونا و لزوم رعایت مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در اکثر نگارخانه‌ها و موزه‌های مهم انگلیس، فیلیپ کولبرت (Philip Colbert) هنرمند انگلیسی را به این فکر انداخت که از ربات‌ها به عنوان ابزاری ویژه برای بازدید از آثار هنری استفاده کند.

نمایشگاه لابستروپولیس/ شهر خرچنگ (Lobsteropolis) با نمایش آثاری متنوع با موضوع خرچنگ‌ها، شامل تابلوهای نقاشی‌ و مجسمه‌های بزرگ، هفته گذشته در گالری ساعتچی لندن افتتاح شد. وجه تمایز این نمایشگاه با دیگر نمایشگاه‌ها در این است که علاقه‌مندان می‌توانند به صورت دیجیتال و از طریق ربات‌های مخصوص از آثار آن بازدید کنند. هر بازدیدکننده می‌تواند با استفاده از گوشی هوشمند یا رایانه خود، کنترل یک ربات را از راه دور در دست گرفته و از این طریق در گالری گشت بزند.  

کولبرت می‌گوید ایده استفاده از ربات برای نمایشگاه‌گردی زاییده روزهای همه‌گیری ویروس کرونا بود. اگرچه در دوره شیوع کرونا بازار نمایشگاه‌های آنلاین حسابی داغ شده، این هنرمند فعال در حوزه پاپ آرت به فکر خلق یک چیز جدید و خاص افتاد که مخاطبان به آن دسترسی داشته باشند.

وی ضمن اشاره به آن که استفاده از ربات‌ها می‌تواند راهی برای زنده نگه داشتن نمایشگاه‌های فیزیکی در دوران کرونا باشد، خاطرنشان کرد: جامعه برای حمایت از تمام این ارزش‌های فرهنگی خلق شده که مستلزم حفظ و نگهداری هستند، به چنین حرکتی نیاز دارد.

این نمایشگاه تا روز ۲۹ نوامبر (۹ آذر ۹۹) ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =