شیوه‌نامه‌های بهداشتی را تا جای ممکن رعایت کردیم

تهران-ایرنا- تهیه‌کنندۀ سریال «جشن سربرون» با ابراز تاسف از درگذشت «کریم اکبری مبارکه» گفت: تلاش کردیم تا جای ممکن شیوه‌نامه‌های بهداشتی را حین کار رعایت کنیم.

پس از اعلام ابتلای لاله اسکندری به بیماری کرونا آن هم در زمانی که مشغول بازی در سریالی به نام جشن سربرون بود، حواشی‌ای پیرامون این سریال مطرح شد؛ و در زمانی کوتاه پس از آن خبر فوت کریم اکبری مبارکه به دلیل ابتلا به کرونا که وی نیز از بازیگران این سریال بود، هجمه‌ای نسبت به این سریال شکل گرفت.

به خصوص که اندکی پس از فوت اکبری مبارکه، فرزند وی عوامل این سریال را به دلیل عدم توقف کار آن هم در روزهایوضعیت  قرمز کرونا شماتت کرد.

حسن نجاریان، تهیه کننده سریال جشن سربرون در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تاکید بر موارد بهداشتی و پزشکی که در فیلمبرداری این پروژه رعایت شده است، تصریح کرد: ما هم دکتر سر صحنه داشته ایم که به صورت پراکنده می آمد و هم یک پرستار دائم  که هر روز اکسیژن سنجی کرده و عوامل و بازیگران تب سنجی می شدند.

ضدعفونی ها انجام می شده و به همه ماسک داده می شد؛ اما ممکن است خارج از اختیار و کنترل ما مساله ای رخ داده باشد. ولی ما تمام تلاشمان را کردیم که این اتفاق به شکل درست خود انجام شود و جز اولین گروه هایی بودیم که پزشک بر سر کار آوردیم و دائما پرستار سر صحنه داشتیم.

وی افزود: حتی ماجرای ابتلای اکبری مبارکه را هم پزشک سر صحنه ما متوجه شد و گفتند که سریع به خانه بروند و با این که ایشان لباس پوشیده بودند و آماده بازی بودند ایشان را به خانه فرستادیم.

نجاریان در توضیح علائم اکبری مبارکه، گفت: ایشان چند روزی بود که سرفه می کردند اما گفتند به دلیل حساسیتشان است ولی دکتر ما گفتند که بهتر است ایشان را به خانه بفرستیم.

ما یک دوست خوب را از دست دادیم

این تهیه کننده در پاسخ به این پرسش که آیا صحبت‌های فرزند آقای اکبری مبارکه پیرامون شماتت عوامل تولید این سریال را شنیده است و چه نظری در این باره دارد، بیان کرد: بله من هم شنیدم اما برای ما آنقدر این جریان دردناک است که حالا به اینها نمی پردازیم؛ این خانواده امروز عزادار هستند و ما به آنها حق می دهیم و با ایشان همدرد هستیم. ولی همانطور که گفتم کسی نمی تواند تعیین کند که ایشان سر پروژه ما مبتلا شده اند و نفس این اتفاق هرجایی که افتاده باشد تلخ و بد است.

این ماجرا به قدری برای ما هولناک و به شخصه شوک آور بود که واقعا نمی دانستم که چه باید بگویم و چطور با خانواده ایشان روبرو شوم. چرا که اقای مبارکه یکی از بهترین بازیگرانی بودند که در این سی سالی که با بازیگران کار کردم دیدم؛ ایشان منظم و کاربلد بودند و این که برای متن و بازی وقت می گذاشتند و روی آن کار می کردند و همواره آماده بر سر صحنه آماده می شدند به همین دلیل جزو بازیگران درجه یک بودند. بسیار ناراحت هستیم چرا که یک دوست خوب را از دست دادیم.

وی در  پاسخ به این پرسش که آیا مورد جدیدی از ابتلای به کووید ۱۹ در بین عوامل و بازیگران این پروژه گزارش نشده است، تاکید کرد: خیر اخیرا موردی نداشته ایم و دیروز تستی را از تمام اعضای این پروژه گرفتیم که ببینیم اگر خدایی ناکرده کسی مبتلا هست و بیمار است، مشخص شود.

آنچه در مورد سریال گفته می‌شود درست نیست

نجاریان در توضیح شرایط عوامل تولید این سریال بیان کرد: سریال ما به دلیل درگذشت مبارکه و اتفاقاتی که افتاده است، این روزها حال خوبی ندارد و به دلیل مسائل پیش آمده بسیار متاثر و متاسف هستیم.

وی در توضیح مدت زمان فیلمبرداری این سریال خاطرنشان کرد: کار این سریال از مهر پارسال شروع شد و در این هشت ماهی که درگیر ماجرا کرونا بودیم با حفظ پروتکل ها کار را ادامه دادیم.

متاسفانه مواردی که در مورد این سریال گفته می شود، عمدتا درست نیست ما تا اینجا با احتیاط آمدیم اما اوضاع از کنترل ما و دیگران خارج شد.

این تهیه کننده یادآور شد: از مهرماه سال گذشته تا امروز مشغول کار بودیم؛ کارمان مدتی کوتاهی تعطیل بود؛ اردیبهشت را با تعطیلات نوروزی فروردین ادغام کرده و تعطیل کردیم و یک ماهی هم اخیرا به دلیل برخی از مشکلات تعطیل کرده ایم.

نجاریان در پاسخ به این سوال که چند درصد از این کار انجام شده است و چه زمانی به ایان خواهد رسید، گفت: امیدوارم اگر خوب جلو برویم تا خرداد سال آینده کار را تمام کنیم و کار ما انشالله آن زمان به پایان می رسد.

واقعا مشخص نیست و کسی به صورت دقیق نمی تواند مشخص سازد که افراد کجا درگیر این ویروس و بیماری شده اند؛ متاسفانه اتفاقاتی که افتاد آنقدر برای ما دردناک بود که دنبال این نبودیم که اینجا گرفته اند یا جای دیگر؛ چرا که اساس این مریضی نشان نمی دهد که فرد کجا آلوده شده است. چنانچه بعضا کسانی که بسیار رعایت کرده اند و در خانه بوده اند هم درگیر شده اند و این بیماری حساب و کتاب دقیق ندارد.

وی تاکید کرد: در نتیجه نمی شود گفت که مواردی که مبتلا شده اند (خانم اسکندری و مرحوم مبارکه) دقیقا بر سر کار ما دچار شده اند چرا که جاهای دیگری هم حضور داشته اند و در محل فیلمبرداری قرنطینه نبوده اند که بگوییم فقط آنجا بوده اند. درنتیجه منشایابی این موضوع لزومی ندارد چرا که آنقدر نفس خود داستان بد بوده است که مسائل دیگر اهمیتی ندارد.

سریال جشن سربرون مجموعه‌ای ٣٠ قسمتی به تهیه‌کنندگی حسن نجاریان و کارگردانی مجتبی راعی است. این مجموعه به سفارش سیما فیلم تولید می‌شود و به روایت دوران قبل از مشروطه می‌پردازد.

در خلاصه داستان جشن سربرو» آمده است: بهادر، کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه «سرخو»، رقابت و مخالفتی دیرینه دارد. مدتی است آتش کینه‌ها خاموش شده است تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری دختری زیبا و کم سن و سال بهادر جهان پسند می‌آید. غافل از اینکه قرار است مدتی بعد جهان پسند به عقد پسرعموش درآید. بهادر قاطعانه با این وصلت مخالفت میکند. زخم‌های کهنه سرباز میکنند. هر دو طایفه از کدخدای خود حمایت میکنند. درگیری ابعاد بزرگتری می‌یابد و بهادر تلاش بزرگی را آغاز می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =