۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84097056
۰ نفر

برچسب‌ها

وزارت نیرو برای تکمیل احداث سد فینسک کمک حال باشد

سمنان- ایرنا- نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو کمک کند تا اجرای طرح سد فینسک مستمر باشد و دچار مشکل نشود.

به گزارش ایرنا، عباس گلرو روز دوشنبه در آیین افتتاح طرح آبرسانی به شهرستان سرخه با حضور وزیر نیرو ابراز داشت: سد فینسک در شهرستان مهدیشهر بر مبنای مطالعات دقیق آغاز شده و با قوت به کار خود ادامه می‌دهد،اما در ادامه مسیر تا تکمیل نیازمند حمایت است.
وی ادامه داد: روستاهای اطراف سد فینسک طی بازدیدهایی بررسی شد و برای تکمیل طرح سد،  تامین اعتبار ضروری است و انتظار می‌رود تمهید ویژه در این بخش در نظر گرفته شود تا در زمان منطقی شاهد افتتاح طرح سد فینسک باشیم تا مردم مهدیشهر و سمنان نیز از طرح آبرسانی بهره‌مند شوند.
وی تاکید کرد: دولتمردان کمک کنند تا انتقال آب خزر و سد فینسک به نتیجه برسد چرا که استان سمنان در بخش‌های مختلف مانند شرب، صنعت و کشاورزی دچار مشکل است.
گلرو اظهار داشت: بحران عصر حاضر و آینده بحران آب خواهد بود و باید با برنامه‌ریزی اصولی به رفع این بحران پرداخت.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: فضای سنگین بحران آب در دنیا،منطقه و استان ضرورت بهینه‌سازی و مدیریت مصرف آب را دوچندان می‌کند.
گلرو  با اشاره به رفع چالش کم ‌آبی در یکی از شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود ابراز امیدواری کرد رفع چالش کم‌آبی در دیگر شهرستان‌های استان سمنان انجام شود.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی از وزیر نیرو خواست تا تلاش شود طرح سد فینسک و انتقال آب خزر به سرانجام برسد.
گلرو اظهار داشت: مطالعات انتقال آب خزر انجام شده است  و باید مدیریت شود تا بحران آب در حوزه سمنان رفع شود.

طرح تامین آب پایدار شهرستان سرخه در سفر دوم حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری به استان سمنان تصویب شد و پس از انجام مطالعات لازم و بررسی‌های کارشناسی، اجرای طرح با هدف تامین آب ۱۳ روستای شهرستان فیروزکوه و تامین آب شهر سرخه ابلاغ شد.

شهرستان سرخه در ۱۷۰ کیلومتری شرق تهران قرار دارد و با مرکز استان سمنان ۲۰ کیلومتر فاصله دارد، این شهرستان از شمال با شهرستان فیروزکوه استان تهران و از جنوب با اصفهان و کویر لوت از غرب با شهرستان آرادان و گرمسار و از شرق با شهرستان سمنان و مهدیشهر همسایه است.
جمعیت شهرستان سرخه در سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۹۵ به تعداد ۱۵ هزار و ۳۳۰ نفر برآورد شد که بیش از پنج هزار و ۱۴۰ نفر از آن در مناطق روستایی زندگی می کنند.

هر_هفته_الف_ب_ایران عنوان پویشی است که اردکانیان وزیر نیرو برای افتتاح هفتگی طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق مطرح کرده است و در بیست و هفتمین هفته از این پویش طرح‌ آبرسانی  به شهرستان سرخه با اعتبار یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در استان سمنان با حضور وی افتتاح شد.


اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =