معابر منطقه ۱۱ تهران همزمان با ولادت پیامبر اکرم آذین بندی شد

تهران - ایرنا- شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) معابر این منطقه آذین بندی و ویژه برنامه های آیینی و کاروان های شادی با رعایت پیمان های بهداشتی اجرا می شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ تهران، نصراله آبادیان در تشریح اقدامات تبلیغات محیطی در استقبال از سالروز میلاد با سعادت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) افزود: در خیابان های ولیعصر(عج) و کارگر بیش از ۱۱ هزار متر ریسه نوری نصب شده است.

آبادیان به اقدامات اداره زیباسازی منطقه ۱۱ برای آذین بندی معابر و محلات این منطقه بیان کرد: ۴ هزار ریسه پارچه ای، بیش از ۱۰۰ پرچم پایه کوتاه، بیش از ۲۰ طرح بنر در ۶۰ پرتابل شهری و ۲ پرچم پایه بلند با ارتفاع بیش از ۳۵ متر با موضوعات مرتبط به سالروز میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در محله های مرکزی شهر تهران نصب شده است.

شهردار منطقه ۱۱ تهران به برگزاری ویژه برنامه هایی که از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه در دست انجام است گفت: به دلیل شرایط موجود در کشور برای کنترل و حفظ سلامتی شهروندان، اغلب ویژه برنامه های جشن ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) به صورت مجازی در شبکه های اجتماعی با عناوینی مثل مسابقات خاطره نویسی و قرآنی، پادکست و تولیدات گرافیکی از سرنوشت و زندگینامه رسول الله(ص) و مسابقات کتابخوانی مجازی ویژه دانش آموزان در شبکه های اجتماعی محلات مرکزی و منطقه ۱۱ برگزار می شود.

به گفته آبادیان به منظور ایجاد شادی همراه با حفظ موارد بهداشتی، برپایی کاروان شادی در محلات را خواهیم داشت که همراه با مدیحه سرایی و اجرای سرود توسط گروهی از نوجوانان برگزار خواهد شد.

وی به اجرای مراسم آیینی چهارپایه خوانی در نواحی منطقه ۱۱ اشاره کرد و گفت: توسط نواحی شهرداری منطقه ۱۱ مراسم چهارپایه خوانی با محوریت مدح اهل بیت(س) توسط شاعران و مداحان با حفظ موارد ایمنی بهداشتی و پیمان های ستاد ملی مبارزه با کرونا در سطح منطقه ۱۱ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =