طرح مدیریت پسماند در اردبیل اجرا می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: طرح مدیریت منطقه‌ای پسماند این استان با ایجاد پنج منطقه اصلی با محوریت شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر، گرمی و خلخال اجرا می‌شود و هر یک از این مراکز اصلی نیز شهرها، بخش‌‎ها و روستاهای تابعه را شامل می‎شوند.

به گزارش ایرنا ، رامین جمشیدی روز دوشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان نیر اجرای طرح مدیریت منطقه‌ای پسماند را در جهت کاهش اثرات زیانبار زباله و محل‌های دفن زباله مفید ارزیابی کرد.

او اظهار داشت: با اجرای این طرح، مدیریت پسماندهای شهری و روستایی با تخصیص اعتبار و تجهیزات لازم بصورت متمرکز توسط شهرداری مراکز تعیین شده انجام خواهد گرفت و محل‌های دفن زباله غیراستاندارد جمع‌آوری و محل‌های جدید مطابق با ضوابط زیست ‌محیطی انتخاب و دفن زباله بصورت بهداشتی طراحی و اجرا خواهد شد.

او با اشاره به مغایرت محل فعلی دفن زباله شهر نیر با ضوابط زیست‌محیطی، ساماندهی و جلوگیری از انتشار زباله‌های سبک در زمین‌های پیرامون و خاک‌دهی روزانه زباله و تکمیل فنس‌کشی محل را از شهرداری نیر خواستار شد.

جمشیدی همچنین بر لزوم مدیریت پسماندهای پزشکی در شرایط فعلی به لحاظ انتشار وسیع ویروس کرونا تاکید کرد و از مسوولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیر خواست نسبت به جمع‌آوری و بی‌خطرسازی پسماندهای پزشکی مراکز درمانی و بهداشتی و مطب‌های خصوصی شهرستان نیر اقدام کنند.

فرماندار نیر هم در این جلسه با اشاره به افتتاح نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان اظهارامیدواری کرد با حضور کارشناسان محیط زیست در شهرستان نیر روند بررسی مشکلات زیست محیطی سرعت بیشتری به خود گرفته و با جدیت مضاعفی پیگیری شود و گام های موثر و سازنده‎ای در راستای حل معضلات زیست محیطی برداشته شود.

شجاع اقبالی یکی از مهم‌ترین معضلات شهر نیر را محل دفن زباله شهرداری ذکر کرد و خواستار مکان‌یابی محل جدید با در نظر گرفتن حرایم منابع آبی و مسکونی تاکید کرد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =