رعایت اصول بهداشتی، اجرای شیوه نامه‌ها و توسعه آموزش به کنترل کرونا کمک می‌کند

اهواز - ایرنا - مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان گفت:رعایت دقیق اصول بهداشتی، اجرای شیوه‌نامه‌ها و توسعه آموزش می‌تواند به کنترل ویروس کرونا و جلوگیری ازهمه‌گیری آن کمک کند.

به گزارش ایرنا دکتر صادق جلیلی روز دوشنبه در نشست پدافندغیرعامل در مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان افزود: شیوع ویروس کرونا که منجر به بروز بیماری کووید ۱۹درهمه کشورها از جمله کشور ما شده یک حمله نظامی و اقدام تروریستی نیست بلکه یک پدیده زیستی است و ما باید اقدام‌های اساسی از جمله رعایت اصول بهداشتی و اجرای شیوه نامه‌ها که به مثابه پدافند غیرعامل است به مردم آموزش دهیم.
وی با بیان اینکه پدافندغیرعامل ازتاسیسات ، تجهیزات بیمارستان‌ها ونیروی انسانی مراکزدرمانی حفاظت می‌کند افزود:پدافند غیرعامل در بخش بهداشت و درمان می‌تواند منجر به اولویت بخشی اقدام‌های درمانی در مواجهه با بحران بیماری‌ها شود.
وی گفت:اجرای پدافندغیرعامل ، ازتاسیسات وتجهیزات بیمارستانها به هنگام بحران ، در برابر خطرات وخسارات حفاظت می‌کند وباعث کاهش آسیب‌ها می‌شود.  
مدیردرمان تامین اجتماعی خوزستان افزود:تعامل ،هماهنگی و تقویت روحیه همکاری بین بخشی و کادر درمان و مراجعان می‌تواند منجر به اجرای صحیح و تداوم برنامه‌ها و طرح‌های پدافند غیرعامل درمراکز بهداشتی و درمانی شود.
وی تاکید کرد:به روزرسانی داده‌ها واطلاعات ، آموزش موردنیازو به‌هنگام به کادر درمانی و آحاد مردم می‌تواند به  پایداری خدمات و ارتقای سطح خدمات منتج شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان خوزستان در ادامه به مخاطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا در همه بخش‌های فعال کشوراظهارداشت:اگرچه همه‌گیری ویروس کرونا در نهایت فروکش خواهد کرد اما مدت، میزان و مراحل بعدی شیوع آن بسیار مبهم است و سوال‌های بسیاری را در مورد ماهیت این ویروس و ادامه شیوع آن پدید آورده است.
جلیلی به اقدام های عملیاتی و اجرایی مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان در مواجهه با ویروس کرونا گفت : با شیوع بیماری کرونا ، مدیریت درمان ، اقدام به تشکیل کمیته بحران در ستاد وبیمارستانها و مراکز درمانی تابعه درسطح استان کرد و در همان ابتدا بیمارستان میلاد اهواز و سپس بیمارستانهای امیرالمومنین (ع) اهواز ، ۱۷ شهریور آبادان ، شفای مسجد سلیمان ، امام موسی کاظم (ع) ماهشهر و شهید مصطفی خمینی بهبهان با همه امکانات و تجهیزات در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت.
وی به دیگر اقدام‌های این مدیریت در خصوص بیماری کرونا اشاره کرد و  ضدعفونی و گندزدایی مراکز درمانی  و شعب تامین اجتماعی ، برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی به صورت الکترونیک و اطلاع رسانی از طریق اتوماسیون اداری و رسانه‌ها وهمچنین اختصاص همه امکانات بیمارستانی و درمانی برای پذیرش بیماران کرونایی و ایجاد چهار پایگاه غربالگری در شهرهای اهواز ، ایذه و رامهرمز و راه‌اندازی درمانگاه ویژه حاد تنفسی در بیمارستان امیرالمومنین (ع) واجرای طرح توزیع داروی بیماران خاص و سالمندان تا در منازل  را از دیگر اقدام‌های مدیریت درمان تامین اجتماعی خوزستان در مقابله با بحران کرونا بیان کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =