۴۰ نانوایی در سنندج نان صلواتی توزیع می‌کنند

سنندج‌ - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج گفت: همزمان با ایام ولادت رسول الله(ص) و به مناسبت هفته وحدت با ۴۰ نانوایی شهر سنندج هماهنگی شده که در روز سه‌شنبه نان صلواتی پخت مرده و در بین شهروندان توزیع کنند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ پاسدار حسن عسگری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمعی از جوانان سنندجی نیز برای محکوم کردن اهانت رییس جمهور فرانسه به ساحت مقدس رسول الله (ص) عصر سه‌شنبه کاروان خودرویی در سطح شهر به راه خواهند انداخت که با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بیرق‌هایی مزین به نام رسول الله (ص) نیز توسط این کاروان حمل و برافراشته می‌شود.

وی با بیان اینکه امشب هم به صورت همزمان در ۴۰ مسجد نوای مولودی خوانی طنین انداز می‌شود، افزود: امسال بدلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم شاهد برگزاری مراسم مولودی خوانی در مساجد و مجامع مردمی باشیم بنابراین سپاه سنندج امشب اقدام به پخش همزمان آیین مولودی خوانی به صورت همزمان در ۴۰ مسجد می‌کند.

سرهنگ عسکری اضافه کرد: امشب نیم ساعت قبل از اذان مغرب به صورت همزمان از بلندگوهای ۴۰ مسجد در نقاط مختلف شهر سنندج شاهد طنین انداز شدن مولودی خوانی پیامبر رحمت (ص) خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) محور وحدت و الگوی همیشگی مسلمانان است، یادآور شد: دشمنان در طول تاریخ اسلام همواره سعی کرده‌اند مسلمانان را از حول محور رسول الله (ص) دور کنند اما نه تنها به این مقصود شوم نرسیدند بلکه روز به روز بر عشق و ارادت مسلمانان به پیامبر(ص) افزوده شده است.

۱۲ ربیع‌الاول به روایت اهل سنت ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و ۱۷ این ماه قمری از نظر فقه های دینی اهل تشیع ولادت آن حضرت است که در تقویم جمهوری اسلامی همه ساله از ۱۲ تا ۱۷ ربیع‌الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده که مسال مصادف با هشتم تا ۱۳ آبان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =