تاکید استاندار گیلان بر لزوم تقویت دولت الکترونیک در شرایط کرونا

رشت-ایرنا- استاندار و رئیس ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونای گیلان گفت: بر ضرورت تقویت دولت الکترونیک به منظور افزایش انسجام ، شتاب در اجرای تصمیمات و نیز کاهش اجتماعات انسانی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز دوشنبه در حاشیه جلسه مجازی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور وزیران کشور و بهداشت، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  تمامی دستگاه ها ملزم هستند پیرامون کاهش میزان حضور مراجعان، با تقویت زیرساخت‌های لازم و استفاده از دولت الکترونیک و شبکه دولت، اقدامات جدی انجام دهند.

وی هماهنگی، نظارت بر اجرای تصمیمات ستاد ملی و پیگیری روند اجرا در سطح استان ها را از مهمترین مسئولیت های این قرارگاه عنوان و خاطرنشان کرد: هم اندیشی های خوبی در این جلسه برای پیشبرد تصمیمات ستاد ملی در سطح کشور و استان ها انجام گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: در این جلسه بر ضرورت افزایش انسجام ، هماهنگی ها و شتاب در اجرای تصمیمات و انجام امور، بر تقویت دولت الکترونیک تاکید شد.

رئیس ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونای گیلان گفت: در این جلسه همچنین راهکارها و مولفه های مختلف درخصوص کاهش اجتماعات انسانی به عنوان عاملی مهم در شیوع این بیماری مورد بررسی قرار گرفت.

زارع تصریح کرد: براین اساس مقرر شد به شهرداری ها ابلاغ شود تا در مدتی معین، پیرامون کاهش میزان حضور مراجعان با تقویت زیرساخت‌های لازم و استفاده از دولت الکترونیک و شبکه دولت اقدام جدی صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: این موضوع، محدود به شهرداری ها نیست و سایر دستگاه های اجرایی نیز باید در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند.

استان گردشگرپذیر گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین کانونهای درگیر کرونا در کشور بود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دوازدهم نیم روز دوازدهم آبان گفت: تاکنون ۶۲۸ هزار و ۷۸۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۴۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسید.

وی  افزود: خوشبختانه تاکنون ۴۹۱ هزار و ۲۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۳۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری همچنین یاداور شد: تاکنون پنج میلیون و هزار و ۴۲۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =