مراسم ۱۳ آبان در تایباد به صورت مجازی برگزار می‎‌شود

مشهد- ایرنا- فرماندار تایباد با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ و اعلام وضعیت قرمز در این شهرستان گفت: بنا به تصمیم ستاد شهرستانی مقابله با کرونا مراسم ۱۳ آبان امسال در تایباد به صورت مجازی برگزار می‌شود.

محسن سیاح روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی هفته جاری براساس معیارهای تشخیص قطعی، روزانه پنج بیمار قطعی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان شناسایی شده که نسبت به روزهای قبل مراجعه بیماران جدید در تایباد دو و نیم برابر شده است.

وی ادامه داد: از زمان شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در این شهرستان هزار و ۴۷۴ نفر به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد ۶۱ تن جان خود را از دست داده‌اند.

فرماندار تایباد گفت: در حال حاضر ۲۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش عفونی بیمارستان خاتم الانبیا (ص) شهر تایباد بستری هستند.

وی افزود: باتوجه به گسترش شیوع این بیماری در تایباد، براساس مصوبه ستاد کرونای شهرستان فعالیت امکان ورزشی، تالارها و برگزاری هرگونه مراسم جمعی در این شهرستان ممنوع است.

سیاح ادامه داد: از تمامی علمای شیعه و اهل سنت خواستاریم با تریبونی که در دست دارند نسبت به اوضاع خطرناک این بیماری اطلاع رسانی کنند و از مردم بخواهند همچون ماههای گذشته با دستگاههای متولی همکاری کنند تا بتوانیم این ویروس را شکست داده و به روزهای خوب گذشته بازگردیم.

وی گفت: مردم با استفاده از ماسک، شستن مکرر و دقیق دستها، حضور نیافتن در تجمع و اماکن شلوغ و عدم تماس با افراد مشکوک به بیماری، سرایت ویروس کرونا را به حداقل برسانند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =