۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 84096984
۰ نفر

برچسب‌ها

زمینه آزادی ۱۹۷ زندانی در استان اردبیل فراهم شد

اردبیل - ایرنا - رییس کل دادگستری استان اردبیل از آزادی ۱۹۷ زندانی از زندان‌های این استان در سال جاری خبرداد.

به گزارش ایرنا ، ناصر عتباتی روز دوشنبه اظهارداشت: ۲۲ نفر از این زندانیان محکومان جرایم مالی هستند که در آستانه ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) از طریق کمک‌های مردمی و ستاد دیه آزاد شدند.

 وی گفت: مابقی زندانیان واجد شرایط نیز در مناسبت‌های مختلف از طریق مراجعه مردم و خیرین به زندان، از زندان‌های استان آزاد شده‌اند.

وی با اعلام رضایت‌مندی از کمک‌های مردمی و نهادهای دولتی به ستاد دیه استان افزود: اساس ستاد دیه استان کمک‌های خیرین و مردم است ، طوری‌که حدود ۳۰ میلیارد ریال کمک‌های خیریه در استان داشتیم و بسیاری از محکومان مالی غیرعمد از این طریق از زندان آزاد شدند.

او با اشاره به آسیب‌پذیر بودن این افراد و خانواده‌های آنان اظهارداشت: یکی از سیاست‌های ابلاغی از سوی رییس قوه قضاییه حمایت از محکومان مالی جرایم غیرعمد است، بنابراین برنامه‌های متعددی در دستگاه قضایی و اداره کل زندان برای حمایت از این خانواده‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

رییس کل دادگستری استان با اعلام اینکه در ماه محرم و صفر پنج میلیارد ریال کمک‌های هیات‌های مذهبی به ستاد دیه  استان بوده است، گفت: این حجم از کمک‌های مردمی نشان دهنده حس نوع‌دوستی و انسان‌دوستانه مردم ولایی و حسینی اردبیل می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =