انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دادگستری تهران با سپاه محمد رسول‌الله(‌ص)

تهران - ایرنا - سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی دادگستری تهران از انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت اجتماعی سپاه محمد رسول‌الله‌(ص) تهران بزرگ خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دادگستری استان تهران، حسن تمجیدی در اجرای برنامه مصلحین از انعقاد تفاهم نامه با نهادهای تأثیرگذار و فعال در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی خبر داد.

تمجیدی اظهارداشت: تفاهم نامه‌ای با معاونت اجتماعی سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در زمینه‌های آموزش مصلحین در مناطق تهران، معرفی و عضویت بسیجیان در سامانه سجام و سایر اقدامات مشترک به منظور ایجاد هم‌افزایی منعقد شد.

سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرم و امور فرهنگی دادگستری تهران خاطرنشان کرد: استفاده از مجموعه مصلحین در پرونده‌های طلاق به عنوان داور سازش بین زوجین و کاهش نرخ طلاق بعد از ارائه آموزش‌های تخصصی مورد نیاز از جمله اهداف این تفاهم‌نامه مشترک است.

به گزارش ایرنا، آموزش‌ های مؤثر در پیشگیری از وقوع اختلاف، حل اختلاف خانواده ‌ها، ارتقای سرمایه اجتماعی در خانواده ‌ها، استفاده از ظرفیت بزرگان فامیل و خویشاوندان در حل تعارضات خانوادگی، آموزش مهارت ‌های حل تعارض در خانواده‌ ها، ارتقای سطح آگاهی‌ های اجتماعی و فرهنگی مصلحین و آشنایی با مفاهیم تربیتی مورد نیاز خانواده‌ ها از اهداف طرح مصلحین است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =