تعداد مبتلایان به کرونا در دلفان روند صعودی دارد

خرم آباد - ایرنا - فرماندار دلفان گفت: وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان نگران کننده و شمار مبتلایان به این بیماری صعودی است در حالی که امکانات و تجهیزات درمانی برای مقابله با این ویروس در شهرستان کافی نیست.

حشمت بهمنی روز دوشنبه در جلسه کمیته های تخصصی مقابله با ویروس کرونا افزود: برای مقابله با این ویروس فعلاً راهی جز رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری وجود ندارد.

وی ادامه داد: ابتدای شیوع کرونا نیز تقریباً هیچ‌کس تجهیزات مورد نیاز مثل کیت تشخیص، دستگاه تنفس، امکانات و تجهیزات آی‌سی‌یو و حتی ماسک را به نداشتیم ولی با اتکاء به شرکت‌های داخلی ، این تجهیزات را به سرعت تولید کردیم و اکنون هیچ مشکلی نداریم.

 وی اضافه کرد: روند رو به افزایش ابتلای شهروندان دلفانی به ویروس کرونا در این شهرستان سبب تکمیل ظرفیت تنها بیمارستان شهر شده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه در موج دوم شیوع بیماری کرونا ، سرعت انتقال این بیماری بسیار افزایش یافته  و آمار مرگ و میر در این شهرستان نگران کننده شده است.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط بسیار حساس و جدی قرار داریم گفت: شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا تنها با همکاری و همراهی مسئولان و مردم محقق می شود.

فرماندار دلفان گفت: انتظار می رود واحدهای تجاری شلوغ و پر ازدحام علیرغم مشکلات اقتصادی موجود همکاری لازم را داشته باشند و  از فردا اصناف پر خطر در جهت سلامتی عموم مردم تعطیل خواهد شد .

وی  با اشاره  به شرایط بحرانی و افزایش نگران کننده کرونا در این شهرستان افزود: مردم فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی  را رعایت کنند و مدیران ادارات نیز بر  رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط پرسنل و مراجعه کنندگان همکاری کرده و از افرادی که ماسک ندارند را به ادارات جلوگیری کنند.

بهمنی تاکید کرد: مهمترین عامل افزایش مبتلایان به کرونا برگزاری مراسم های عروسی و ختم  می باشد که از مردم می خواهیم از برگزاری هرگونه مراسم های موجب تجمع مردم می شوند ، اجتناب کنند.

وی اضافه کرد: اطلاع رسانی های لازم در خصوص رعایت  پروتکل های بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش به کلیه واحدهای تجاری و صنعتی  ابلاغ شده و  هرگونه کوتاهی  تخلف بدون اغماضی با پلمب همراه خواهد بود.

بر اساس تصمیم وزارت کشور از ساعت ۱۲ امروز دوشنبه دوازدهم آبان تا پایان هفته جاری خروج خودروهای شخصی پلاک بومی از خرم‌آباد و ورود خودروهای شخصی پلاک غیربومی به این شهرستان ممنوع شد و پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی متخلفین بر اساس کد تعریف شده قبلی، اقدام می‌کند.

شرایط شیوع کرونا در خرم‌آباد بحرانی است و فعالیت اصناف سطح سه و چهار (غیرضروری) این شهرستان نیز از چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز محدود می‌شود.

۴۱هزار و ۹۷۵ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای شیوع تا روز دهم آبان در لرستان شناسایی شده است که ۸۳۴ نفر از این تعداد جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =