وضعیت شیوع کرونا در الیگودرز قرمز است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در الیگودرز قرمز است و عدم هماهنگی سبب شده شرایط به شکل مطلوبی مدیریت نشود.

محمد خدابخشی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: برخی از شهرستان‌های لرستان از جمله الیگودرز در مبارزه با ویروس کرونا شرایط مناسبی ندارند و اوضاع بحرانی است.

وی اضافه کرد: دستگاه اکسیژن‌ساز برای بیمارستان شهید ولیان ضروری است و باید در اولویت خرید قرار بگیرد که البته تا تهیه این دستگاه تعداد زیادی کپسول اکسیژن اضافه خواهد شد.

خدابخشی بیان کرد: مسائل و مشکلات بیمارستان شهید ولیان الیگودرز با معاون درمان وزیر بهداشت مطرح شده و پیگیر بهبود وضعیت این بیمارستان خواهند بود.

وی ادامه داد: دومین ICU بیمارستان الیگودرز با تلاش دانشگاه علوم پزشکی لرستان در حال راه‌اندازی است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تدابیری اندیشیده شده که در روزهای آتی شرایط بهتری حاکم شود؛چ همچنین تعداد نمونه‌ها را افزایش خواهیم داد تا بیماری‌یابی به صورت هدفمندتر و فعالتر انجام شود.

خدابخشی گفت: در این شرایط بحرانی مردم از برگزاری مراسمات عزاداری و عروسی اجتناب کنند.

لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است، چهار شهرستان الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار همچنان برقرار است.

بر اساس تصمیم وزارت کشور از ساعت ۱۲ امروز دوشنبه دوازدهم آبان تا پایان هفته جاری خروج خودروهای شخصی پلاک بومی از خرم‌آباد و ورود خودروهای شخصی پلاک غیربومی به این شهرستان ممنوع شد و پلیس راهنمایی و رانندگی نسبت به اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی متخلفین بر اساس کد تعریف شده قبلی، اقدام می‌کند.

شرایط شیوع کرونا در خرم‌آباد بحرانی است و فعالیت اصناف سطح سه و چهار (غیرضروری) این شهرستان نیز از چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز محدود می‌شود.

۴۱هزار و ۹۷۵ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا از ابتدای شیوع تا روز دهم آبان در لرستان شناسایی شده است که ۸۳۴ نفر از این تعداد جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =