فرماندار: جمعه بازار و بازارهای روزانه مراغه تعطیل شد

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: جمعه بازارهای روستاهای شیخ جان و آغکند ثمرق و همچنین بازارهای روزانه که هر روز در منطقه‌ای از شهر برپا می شود تا اطلاع بعدی تعطیل شدند.

به گزارش ایرنا، سید علی موسوی روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان مراغه اظهار داشت: همچنین اصناف گروه های سه و چهار در شهرستان تا اطلاع بعدی تعطیل است و مشکلی در مورد این گروه ها نداریم و در مورد اصناف گروه ۲ محدودیت ها و نظارت های بیشتری اعمال می شود.
وی گفت: همچنین ورزش های آبی و پربرخورد و اماکن متبرکه و زیارتگاه ها تا اطلاع بعدی تعطیل است.
موسوی افزود: آرایشگاه های زنانه نیز مشمول تعطیلی بوده و آرایشگاه های مردانه با نظارت از سوی نهادهای متولی و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.
وی گفت: تمامی غذاخوری ها و رستوران ها نیز به صورت بیرون بر حق فعالیت دارند و اجازه پذیرایی از مشتریان را در داخل واحد صنفی ندارند.
فرماندار مراغه به عدم رعایت دستورالعمل ها از سوی برخی از اصناف در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: نمایشگاه های خودرو به علت عدم رعایت دستورالعمل های ستاد در طول یک هفته گذشته، تا اطلاع بعدی تعطیل و حق فعالیت ندارند.
موسوی گفت: در طول یک هفته گذشته طی بازدید از اصناف شهرستان خوشبختانه شاهد رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی بیشتر اصناف بودیم.
وی گفت: متاسفانه در این میان برخی از مردم و همشهریان به دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا بی توجه هستند که نیازمند فرهنگ سازی در این خصوص از سوی سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و فعالان فضای مجازی هستیم.
وی گفت: نیازمند ایجاد حساسیت بیشتر در میان مردم هستیم و گروه های مختلف فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مستمر پروتکل ها و دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا را باید در برنامه خود قرار دهند.
وی اضافه کرد: دستگاه ها و ادارات موظف به نظارت بر واحدهای زیرمجموعه خود هستند و باید گزارشات و بازدیدهای خود را روزانه در اختیار فرمانداری و کمیته نظارت قرار دهند.
موسوی به وضعیت نگران کننده شیوع بیماری کرونا در روستاهای شهرستان اشاره کرد و گفت: بخشداری ها با هماهنگی، توزیع ماسک در روستاها را برنامه ریزی کنند و فرهنگ سازی در خصوص اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهند.


دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این جلسه گفت: کرونا مستقیم با جان مردم سرکار دارد و از این رو در اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا با هیچ کس تعارف نداریم.
نادر نجد گفت: متاسفانه همچنان برخی از مراکزی که جز گروه های سه و چهار هستند به صورت مخفیانه فعالیت می کنند که در صورت مشاهده ادامه فعالیت برخورد خواهد شد.
وی گفت: سازمان های مردم نهاد در خصوص موضوع کرونا باید فعال تر باشند و در زمینه آگاهی دهی و فرهنگ سازی نسبت به کرونا با برنامه های مختلف ورود کنند.
وی افزود: همچنین کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا باید فعال تر باشد.


رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه نیز در این جلسه گفت: در ۲ هفته گذشته متاسفانه همچنان ورودی بیمارستان ها رو به افزایش است و به مرز نگران کننده رسیده است.
اصغر تنومند گفت: در حال حاضر موارد ابتلا به کرونا به صورت خانوادگی بوده و طبق گزارشات موجود برگزاری مراسمات و میهمانی ها خانوادگی از اصلی ترین دلایل ابتلا است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =