۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 84096921
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روزشمار انتخابات ۲۰۲۰؛ تخریب‌های دقیقه نودی

تهران – ایرنا – نامزدهای انتخابات آمریکا آخرین فرصت‌های تبلیغات را مجالی برای ترساندن رأی‌دهندگان از رقیب خود دانسته و با سفر به ایالات رقابتی تلاش می‌کنند تا شانس پیروزی خود را افزایش دهند.

به گزارش دوشنبه ایرنا، دو روز مانده به انتخابات ۲۰۲۰، دونالد ترامپ دیروز به پنج ایالت کلیدی سفر و برای هواداران خود سخنرانی کرد. این تور فشرده یک روزه از میشیگان آغاز شد و پس از آیووا، کارولینای شمالی و جورجیا در فلوریدا به پایان رسید. ترامپ که شانس پیروزی خود را در فلوریدا بسیار بیشتر از ایالت نیویورک می‌داند، در یکی از توییت‌هایش این ایالت جنوبی را زادگاهش خواند تا بلکه طعنه‌ای هم به جو بایدن و باخت احتمالی وی در زادگاهش پنسیلوانیا زده باشد.

رقابت فشرده نامزدها در ایالت پنسیلوانیا موجب شد تا نامزد حزب دموکرات بیشتر وقت خود را صرف این ایالت کلیدی کند مبادا که مانند دور پیش به رنگ سرخ در آید. نظرسنجی‌ها تاکنون بایدن را در این ایالت پیشتاز نشان می‌دهند هر چند که فاصله وی از ترامپ چندان رضایت‌بخش نیست. بایدن سری هم به ایالت همسایه اوهایو زد که در دور پیش به ترامپ رأی داده و اکنون رئیس‌جمهوری آمریکا در نظرسنجی‌ها با اختلاف کمی در آن پیش است.

نامزدهای سرخابی در سخنرانی‌های انتخاباتی رقیب خود را فاقد صلاحیت لازم برای تصدی پست ریاست جمهوری معرفی کردند و هشدار دادند که اگر طرف مقابل پیروز شود چهار سال فاجعه‌بار برای آمریکا رقم خواهد خورد.

ترامپ در منزلگاه آیووا به هوادارانش گفت: برنامه بایدن آمریکا را تبدیل به کشوری می‌کند که در آن محبوس می‌شوید و آشوبگران چپ‌گرای افراطی آزادند تا غارت کرده و آتش‌افروزی کنند.

بایدن نیز گفت که آمریکا در آستانه پایان دادن به ریاست‌جمهوری‌ است که «بر آتش نفرت دمیده است».

وی افزود: پیام آمریکا اگر شنیده شود واضح است: وقت آن است که دونالد ترامپ چمدان‌های خود را بسته و به خانه‌اش بازگردد. نفرت، خشم، هرج‌ومرج و توییت‌ها (ی ترامپ) بس است.

ترامپ علاوه بر بهره‌برداری از فرضت گردهمایی‌های انتخاباتی در توییتر نیز به اظهارنظر در مورد رقیبش می‌پرداخت.

نامزد جمهوری‌خواهان در آخرین توییت خود با اشاره به آنکه قصد بایدن برای دعوت از یکی از خوانندگان پاپ به تجمع انتخاباتی در ایالت پنسیلوانیا، به سابقه حمایت این خواننده از ممنوعیت فرکینگ اشاره کرد و بار دیگر به اهالی پنسیلوانیا و دیگر ایالات نفت‌خیز آمریکا هشدار داد که بایدن با ممنوعیت اکتشاف نفت موجب افزایش بیکاری و مشکلات اقتصادی خواهد شد.

میانگین جدیدترین یافته‌های نظرسنجی‌ها در ایالات رقابتی نشان می‌دهد که نامزد دموکرات‌ها ۳.۲ درصد از رقیب جمهوری‌خواه خود پیش بوده و در زمان مشابه دوره پیش ۲.۱ درصد بیش از هیلاری کلینتون احتمال پیروزی در ایالات سرنوشت‌ساز را دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار جهان