مدیر میراث فرهنگی سمیرم : سفر به این خطه بحران کرونا را تشدید می‌کند

اصفهان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمیرم از مردم دیگر شهرها و استان‌ها خواست به دلیل امکان تشدید بحران کرونا به این شهرستان سفر نکنند.

سعید سلمانیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق اعلام ستاد ملی و شهرستانی مدیریت کرونا وضعیت کرونایی سمیرم بحرانی و سفر به این منطقه خطرناک است.

وی خاطر نشان کرد: با تعطیلی فردا و پایان هفته‌ای که پیش روست ممکن است شاهد سفر برخی افراد و خانوارها به سمیرم باشیم که این موضوع در این شرایط درست نیست و وضعیت کرونایی استان و شهرستان را وخیم  می‌کند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمیرم یادآور شد: محدودیت‌های کرونایی برای پنج شهرستان استان از جمله سمیرم تمدید شده است و مسافران نیز نباید به این موضوع بی‌توجه باشند و بار سفر به این خطه ببندند.

سلمانیان از مسافرخانه و کمپ‌های توریستی و بوم گردی  خواست از پذیرش گردشگر و مسافر در این روزها خودداری کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که امروز در سمیرم حضور دارد در جمع خبرنگاران گفت: شمار ابتلای افراد سالم به کووید-۱۹ در این شهرستان بالاست.

بهروز کلیدری اظهار داشت: اگر با این روند صعودی ابتلای بیماری در شهرستان سمیرم پیش برویم روزهای بسیار سخت و بحرانی با مرگ ناشی از کرونا خواهیم داشت.

وی نیز ابراز امیدواری کرد که محدودیت‌های کرونایی در کنار همراهی و همکاری مردم و البته سفر نکردن مسافران وضعیت بحرانی این روزها را خاتمه دهد و بهتر کند.

با توجه به جلسه ستاد کرونا ضمن تمدید محدودیت‌ها، واحدهای صنفی مشخص شده در اعلامیه وزارت بهداشت از امروز به مدت ۱۰ روز تعطیل شدند.

 شمار بیماران کووید-۱۹ سمیرم با ابتلای ۲۹ نفر در شبانه روز گذشته به یکهزار و ۵۱ نفر رسیده که ۲۴ تن از این میان ساکن شهر سمیرم هستند.

این شهرستان ۹۰ هزار نفری در روزهای اخیر در زمزه ۴۶ شهرستان بحرانی از نظر شیوع کرونا قرار گرفته است.

سمیرم در فاصله ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =