ارتباط مسوولان با هنرمندان در تامین معیشت آنان باید تقویت شود

بندرعباس- ایرنا- رییس حوزه هنری هرمزگان گفت: اگر هنرمند را در تامین معیشت کمک نکنیم او آزادی فکر برای تولید اندیشه هنری نخواهد داشت و نمی‌تواند کار هنری خوب و اثربخش تولید کند، لذا پل ارتباطی میان مسوولان و هنرمندان باید تقویت شود.

انوشیروان پیش‌دار روز دوشنبه درنشست هم‌اندیشی رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس با هنرمندان حوزه هنری هرمزگان با بیان اینکه هنر می‌تواند با زبان خود ماندگارتر و تاثیر گذار تر باشد، خواستار نشست‌های بیشتربا هنرمندان برای رفع دغدغه‌های به حق آنان شد.

وی ایجاد همکاری برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری، استفاده از ظرفیت هنرمندان استان در ساماندهی فضای شهری را ضروری دانست وافزود: مهم‌ترین عامل برای توسعه و هم‌افزایی، وحدت و یکدلی و پرهیز از اختلافات سلیقه‌ای است.

رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در سخنانی با برشمردن مشکلات زیرساختی و فرهنگی، خواستار نگاه ویژه به مباحث فرهنگی شهر شد.

اسلام باوقار افزود: دغدغه هنرمندان نسبت به شهر بندرعباس ما را به این نشست جمع کرد و این دغدغه را همه ما باید نسبت به شهرمان، شهروندان و آینده آن داشته باشیم،زیرا آیندگان ما را قضاوت خواهند کرد.

وی ادامه داد: وظیفه ما در شهر حفظ میراث ارزشمند گذشتگان است و با توجه به شرایط هر مدیری در هر جایگاهی از مدیریت شهری، وظیفه دارد به قشر هنرمند توجه خاص داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان کرد: مسوولیت اجتماعی هنرمندان ایجاب می‌کند که نسبت به آینده شهری که در آن زیست می‌کنند، حساس و مسوولیت‌پذیر باشند.

باوقار افزود: انتظار داریم که نخبگان هنری، فرهنگی و علمی پای کار بیایند و ما را در حوزه ارتقا فرهنگ و هنر شهری یاری کنند.

راشد انصاری، مجید ذاکری، رضا نصیری، اعظم پشت‎مشهدی، اکبری کهتکی، مجتبی بستان پیرا، مهری لشکری، مجید ایرانمنش از هنرمندان و نویسندگان حاضر در این نشست بودند که به بیان دغدغه‌ها و ضرورت استفاده از ظرفیت‌های شهری در حوزه‌های معماری و مبلمان شهری، تبلیغات، نام‌گذاری معابر، المان‌های شهری و فراهم نمودن امکانات در راستای اعتلای فرهنگ و هنر استان تاکید کردند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =