ایران‌خودرو آمادگی ساخت اتوبوس‌های برقی را دارد

تهران- ایرنا- مدیرعامل ایران‌خودرو از آمادگی این شرکت صنعتی برای ساخت اتوبوس‌های برقی برای ایمنی و کاهش آلودگی در سطح کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، «فرشاد مقیمی» در آئین بهره برداری از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس شهری در ناوگان حمل و نقل عمومی تهران، گفت: ایران خودرو در سال ۹۹ که سال جهش تولید است توانسته در حوزه خودروهای سواری ۵۶ درصد و در حوزه خودروهای سنگین و نیمه سنگین ۴۲ درصد رشد تولید داشته‌باشد.

وی بیان کرد: در حوزه خودروهای سواری سال گذشته ۸۷ هزار تولید و در سال جاری بیش از ۲۹۱ هزار خودرو سواری تولید شده‌است و این یکی از دستاوردهای حاصل از اعتماد داخلی است.

وی ادامه داد: جهش تولید را با فرمان رهبری اجرا کردیم و بعد از ۹ سال خط تولید اتوبوس در گروه صنعتی ایران‌خودرو احیا شد.

مقیمی با اشاره به برنامه‌های ایران‌خودرو در زمینه تولید اتوبوس گفت: در دو ماه آینده هر ماه ۴۰ دستگاه در بهمن و اسفند، هر ماه ۶۰ دستگاه و در فروردین و اردیبهشت سال آینده به ۷۰ دستگاه ماهانه جهش تولید خواهیم رسید.

وی ادامه داد: مجموعه گروه صنعتی ایران‌خودرو دیزل توانست ساخت اتوبوس را با سطح داخلی‌سازی ۲۹ درصد به ۳۸ درصد در امروز و تا پایان سال به ۴۶ درصد برساند.

مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان دو درخواست از شهردار و شورای شهر تهران گفت: استمرار و اعتماد به تولید داخلی و انعقاد قرارداد بعدی دو درخواست ما از مدیران شهری است. برای اینکه بتوان در شبکه تامین، شبکه را امیدوار کنیم باید آن‌ها را به سطحی از تقاضا مطمئن کنیم و درخواست می‌کنم قرارداد بعدی را منعقد کنیم.

وی همچنین از اعلام آمادگی ایران‌خودرو برای تولید اتوبوس‌های برقی خبر داد و گفت: اعلام آمادگی کامل برای تجهیز کردن ناوگان حمل و نقل عمومی کشور به اتوبوس‌های برقی را با سطح داخلی‌سازی مشخص اعلام می‌کنم.

مراسم بهره برداری از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید در تهران با حضور «پیروز حناچی» شهردار تهران، «محسن هاشمی» رئیس شورای شهر تهران، «محمد علیخانی» رییس کمیسیون حمل و نقل، «محمد سالاری» رییس کمیسیون شهر سازی و معماری، «سیدمحمود میرلوحی» رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات، «سیدآرش حسینی میلانی» رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران، «فرشاد مقیمی» مدیر عامل ایران خودرو، «مناف هاشمی» معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، «محمود ترفع» مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی و شرکت واحد تهران و جمعی از مسئولان و مدیران شهری در بوستان گفتگو برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =