صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی در بیش از ۲۶۰۰ طرح اشتغال‌ مشارکت کرد

ارومیه- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: این صندوق طی سال جاری بیش از ۵٧٩ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و مشاغل خانگی برای ٢ هزار و ۶٠۵ طرح با اشتغال‌زایی بیش از یک‌هزار نفر در استان پرداخت کرده‌است.

علیرضا آخوندزاده روز ‌دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از ٢۴٧ میلیارد ریال از این میزان برای ١۴١ طرح اشتغال روستایی در آذربایجان‌غربی پرداخت شده‌است.

وی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی این طرح‌ها ادامه داد: با اجرای این تعداد طرح، برای بیش از ۴٠٠ نفر زمینه اشتغال پایدار در روستاها فراهم شده‌است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی با اشاره به اعطای تسهیلات در بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات اضافه کرد: بخش کشاورزی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده که شامل گلخانه، دامداری، خرید تراکتور و ادوات کشاورزی، کنسانتره و تولید کودهای شیمیایی است.

آخوندزاده گفت:  همچنین طی سال‌جاری صندوق کارآفرینی امید بیش از هشت میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های تفاهم‌نامه‌ای با دستگاه‌های اجرایی کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و سازمان زندان‌ها وام ضروری در آذربایجان‌غربی پرداخت کرده‌است.

وی گفت: تسهیلات مشاغل خانگی، قرض‌الحسنه و وام ضروری به حدود ۶١١ فقره پرداخت شده است.

وی  اضافه کرد: حمایت از اشتغال روستایی و توسعه طرح‌های روستامحور از مهمترین برنامه‌های حمایتی این صندوق است.

آخوندزاده بیان کرد: اجرای طرح‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک طرح، خود اشتغالی، بوم‌گردی در روستاهای استان برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و افزایش امرار و معاش روستاییان از اهم اهداف این صندوق است تا بتواند از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی جلوگیری کند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید آذربایجان‌غربی گفت: همچنین این صندوق طی امسال از محل اعتبارات ابلاغی ریاست جمهوری ٩٨۵ میلیارد ریال برای ١۶ طرح اشتغالزایی پرداخت کرده است.

صندوق کارآفرینی امید، بر اساس رویکرد جدید حمایت ازکسب و کارهای خرد بازارمحور با روش تامین مالی خرد، وظایف مهم و مغفول مانده‌ای را در زنجیره حمایت‌های دولتی از تولید در بخش خصوصی برعهده داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =