اردبیلی‌ها ۱۳۰ میلیارد ریال به "رزمایش ایران همدل" کمک کردند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: مردم و خیرین در مجموع به "رزمایش ایران همدل" در این استان ۱۳۰ میلیارد رسال به صورت نقدی و غیرنقدی به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش ایرنا ، حسین دشتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه نیکوکاران اردبیلی در مرحله نخست رزمایش ایران همدل بیش از ۸۰ میلیارد ریال کمک کردند، افزود: مرحله نخست این رزمایش با عنوان "اطعام مهدوی" و در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در مرحله دوم رزمایش ایران همدل نیز مردم و خیرین استان ۵۰ میلیارد ریال به همنوعان خود در اردبیل کمک کردند، بیان کرد: مرحله دوم این رزمایش هم در قالب طرح "اطعام حسینی و احسان حسینی" در ماه‌های محرم و صفر برگزار شد.

او با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری رزمایش ایران همدل یاری‌رسانی به فقرا به ویژه اقشار آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا بود، اظهارداشت: باتوجه به وضعیت اقتصادی جامعه در شرایط سخت کرونایی، کمیته امداد استان با اتخاذ تمهیدات لازم و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی همسو گام‌های موثری را برای رفع مشکلات خانوار بی‌بضاعت جامعه برداشته است.

وی از برگزاری مرحله سوم رزمایش ایران همدل در استان خبر داد و اضافه کرد: این مرحله در قالب "هر کارمند یک حامی" در حال برگزاری است که امیدواریم با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی استان تمامی ایتام و فرزندان مشمول طرح محسنین از حمایت‌های حامیان نیکوکار بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون در طرح هر کارمند یک حامی هشت هزار و ۶۰۰ حامی به جمع حامیان استان اضافه شده است، ادامه‌داد: هزار و ۹۰۰ یتیم و حدود پنج هزار فرزند محسنین در استان چشم انتظار کمک‌های حامیان هستند تا بتوانند پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: توانمند سازی و خوداتکایی مددجویان تحت حمایت از اولویت‌های کمیته امداد است چرا که با استقلال مالی آنها علاوه بر اینکه بسیاری از مشکلات این قشر حل خواهد شد، ناهنجاری‌های اجتماعی نیز کاهش خواهد یافت.

دشتی افزود: این نهاد همچنان نیازمند یاری و کمک‌های مردم و خیرین برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان است تا بخشی از نیازها و مشکلات اساسی آنها مرتفع گردد.

وی اظهار داشت: خیرین از طریق کد آنی‌ پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوارهای بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.

وی بیان کرد: مردم و خیرین می توانند از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۲۲۲۱۴ نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوارهای نیازمند و بی‌بضاعت استان برسانند.

وی اضافه کرد: همچنین سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ کمیته امداد پل ارتباطی آسان و راحت برای همه اقشار مردم است که می‌توانند انتقادات، پیشنهادات، مشکلات و نوع کمک‌های خود اعم از نقدی و غیرنقدی را به نیازمندان از این طریق اعلام کنند تا همکاران ما با مراجعه به آنها کمک‌های خیرین را دریافت کنند.

وی اظهارامیدواری کرد با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =