جوانان و نوجوانان مهمترین رکن تحقق گام دوم انقلاب هستند

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: جوانان و نوجوانان امروز مهمترین بخش تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه گام دوم انقلاب هستند که اقدام آنان می‌تواند آینده را رقم بزند.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز دوشنبه در دیدار مسوولان تشکل‌های دانش‌آموزی خراسان جنوبی به مناسبت ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز افزود: با توجه به نقش اساسی جوانان و نوجوانان در گام دوم انقلاب، تلاش آنها برای تحقق تمدن اسلامی باشد.

وی گفت: مسایلی که امروز در دنیا پیش آمده، مکتب‌های شرق و غرب را به رسوایی کشیده است و با همه تلخی‌ها می‌تواند زمینه‌ساز تمدن اسلامی باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: علم به تنهایی تمدن‌ساز نیست در عین حال که پیشرفت‌های شگرفی را در بخش‌های مختلف ایجاد می‌کند.

وی افزود: علم و تکنیک به همراه تزکیه نفسانی می‌تواند زمینه‌ساز تمدن شود که زمینه خودسازی و جامعه‌سازی را فراهم می‌کند اما با این مهم هنوز فاصله داریم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: همین فاصله باعث شده که به جای آبادانی شاهد ویرانی شهرها و آوارگی انسان‌ها به دست استکباریان باشیم زیرا علم بدون تزکیه تبدیل به قدرتی برای کشتن زن و بچه و ایجاد قحطی و گرانی در برخی کشورها شده است.

وی با بیان اینکه اروپا به معنای صحیح آن هیچ وقت در تاریخ متمدن نبوده است گفت: اروپا و آمریکا به عنوان میهمانی ناخوانده در منطقه بعد از جنگ جهانی دوم در ۵۰ کشور حضور غیر قانونی داشته و حق مردم بیگناه را تضییع کرده‌اند.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: امروز هم رییس جمهور فرانسه توهین به مقدسات دینی را برگرفته از آزادی قلم می‌داند در حالی که غلام حلقه به گوش صهیونیست است و برای تحقیق یک پژوهشگر هم می‌گوید تردید در هولوکاست، جرم است.

وی گفت: جوانان و نوجوانان با شناخت دقیق از این مساله می‌توانند با بینش اسلامی در گام دوم انقلاب زمینه‌ساز تمدن اسلامی شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =