نهمین رزمایش کنترل آماده به‌کار مولدهای برق اضطراری استان تهران اجرا شد

تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: نهمین رزمایش آماده به‌کاری مولدهای برق اضطراری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد تا وضعیت مقابله با شرایط بحرانی در پنج مرکز شهرهای استان تهران بررسی شود.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، «حاجی رضا تیموری» روز دوشنبه در این باره اظهار داشت: هدف از  برگزاری این رزمایش را ایجاد آمادگی لازم در مراکز حیاتی، حساس و  مهم در شهرستان های تحت پوشش به منظور مقابله با بحران‌های احتمالی در شرایطی همچون مخاطرات طبیعی و حملات دشمن است.

وی افزود: پس از آغاز رزمایش با رمز یا رسول الله از سوی ستاد فرماندهی در شرکت توانیر، برق چهار مرکز از پنج مرکز مورد نظر قطع شد و یک مرکز هم به سبب آنکه ژنراتور موجود در محل پاسخگویی بار مصرفی نبود، عملیات قطع برق در آن انجام نشد.

تیموری با اشاره به استقرار اکیپ های عملیاتی در محل‌های مورد نظر به منظور ارزیابی زمان ورود و خروج مولدهای اضطراری، تصریح کرد: پس از قطع برق مراکز مورد نظر مولدهای برق اضطراری وارد مدار شدند و پس از یک ساعت نیز از مدار خارج و مراکز مذکور به برق شهر متصل شدند.

وی ادامه داد: انرژی برق بخش مهمی از چرخه اقتصاد کشور به شمار می‌رود و آرامش و امنیت جامعه در گرو وجود آن است؛ بنابراین تمام تلاش همکارانم در این شرکت تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان است تا بتوانند آسایش و آرامش را برای جامعه فراهم کنند. لیکن به منظور رویارویی با شرایط بحرانی به مشترکانی که دارای حساسیت‌های خاص هستند توصیه می‌شود نسبت به تامین مولدهای برق اضطراری اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با تاکید بر ضرورت توجه به پدافند غیر عامل گفت: توجه به استفاده از انرژی پاک، افزایش تاب آوری شبکه های برق، توجه به احداث زیر ساخت های استان، آموزش پدافند غیر عامل به همکاران، افزایش آمادگی در برابر سوانح، دفاع از امنیت شهروندان، مقاوم سازی زیر ساخت های شبکه برق، توجه به اهمیت جایگاه انرژی الکتریکی در هنگام مقابله با بحران و احیای شبکه برق رسانی، کاهش آسیب پذیری و بهینه سازی تاسیسات شبکه های برق، مهمترین دستاوردهای اجرای مانور پدافند غیر عامل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =