گواهی‌نامه‌ ثبت نشانه جغرافیایی  به ۵۱ اثر اهدا شد

تهران- ایرنا- مراسم اعطای گواهینامه‌های ثبت نشانه جغرافیایی با حضور معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در محل این وزارتخانه برگزار شد، در این جلسه که به علت شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی بود، ۵۱ گواهی‌نامه به صورت نمادین اعطا شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث آریا، مراسم اعطای گواهینامه‌های ثبت نشانه جغرافیایی با حضور معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در این جلسه که به علت شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار شد، ۵۱ گواهی‌نامه به صورت نمادین اعطا گردید.

پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی کشور در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه ثبت نشانه جغرافیایی ملی و مزایای آن در زمینه سهولت ثبت نشانه جغرافیایی بین‌المللی بر ضرورت برگزاری برنامه‌های مستقل اعطای گواهینامه‌های نشانه جغرافیایی در هر استان تاکید کرد.

ارائه آمار و اطلاعات وضعیت موجود گواهینامه‌های ثبت نشانه جغرافیایی ملی و بین‌المللی، تأثیر مثبت ثبت نشانه جغرافیایی صنایع‌دستی بر تجاری‌سازی و برندسازی داخلی و خارجی محصولات آن، فراهم شدن فرصت ثبت منشا، محل تولید دانش فنی هر منطقه به واسطه ثبت نشانه جغرافیایی، افزایش اعتماد خریداران به واسطه این امتیاز و ضرورت ظرفیت‌سازی برای حمایت حقوقی محصولات دریافت کننده گواهی‌نامه ثبت نشانه جغرافیایی ملی و بین‌المللی در بازار از دیگر موضوعات مهمی بود که معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سخنان خود در این نشست به آن‌ها اشاره کرد.

در ادامه این جلسه ویدا توحدی، مدیرکل دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع‌دستی نیز درباره ویژگی‌های ثبت نشانه جغرافیایی و تدوین دستورالعمل آن مطالبی را بیان کرد.

در پایان این نشست گواهی ثبت نشانه جغرافیایی بین‌المللی گلیم شیریکی‌پیچ سیرجان به نماینده شرکت تعاونی دست‌بافته‌های فیروزه سمنگان به طور نمادین اعطا شد.

نشان جغرافیایی نشانه ای است که بر روی کالاهایی که دارای یک منطقه جغرافیایی خاص بوده و کیفیت و شهرت آن بواسطه آن منطقه جغرافیایی می باشد ، بکار می رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =