تشدید دستورالعمل‌های بهداشتی در جایگاه‌های سوخت برای مقابله با کرونا

تهران - ایرنا - معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران در بازدید سرزده از تعدادی از جایگاه‌های عرضه سوخت منطقه تهران از صدور دستورالعمل‌های بهداشتی سختگیرانه‌تر در این جایگاه‌ها خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، «سعید برخوردار» گفت: دستورالعمل‌های جدیدی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادر شده و با توجه به شیوع گسترده‌تر ویروس کرونا، نظارت بر جایگاه‌های عرضه سوخت به‌منظور کنترل و رعایت دستورالعمل‌ها به شکل مستمر انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: جایگاه‌های عرضه فرآورده از مراکز خدماتی محسوب می شوند که ممنوعیت ورود ندارند و همه شهروندان در شبانه‌روز برای سوختگیری به این مراکز مراجعه می‌کنند، بنابراین به‌منظور حفظ سلامت شهروندان و کارکنان جایگاه‌ها، لازم است، دستورعمل‌های بهداشتی به‌ شکل کامل در این جایگاه‌ها رعایت شود.

معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تصریح کرد: مسوولان و کارکنان جایگاه‌ها و شهروندان به استفاده از ماسک و دستکش موظف شده اند و بر اساس دستورالعمل‌های جدید بهداشتی، ارائه خدمات به شهروندانی که از ماسک استفاده نکنند، در جایگاه‌ها ممنوع است.

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همان روزهای آغازین شیوع کرونا در کشور، اعلام کرد: پمپ بنزین‌ها می‌توانند تا هشت هزار نفر را به ویروس کرونا آلوده کنند. 

بعد از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و بعد از آن فاصله گذاری هوشمند، مردم کمتر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند و ترجیح می‌دهند با وسیله شخصی به محل کار خود بروند.

این رفت و آمد بین خانه و محل کار باعث افزایش مصرف بنزین می‌شود و آنها مجبورند بیشتر به پمپ بنزین‌ها مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha