قرارگاه جهادی مقابله با کرونا در خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

بیرجند - ایرنا - رییس مجمع جهادگران خراسان جنوبی گفت: پیرو فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر ورود مجدد نیروهای داوطلب و جوانان مخلص برای مبارزه با کرونا قرارگاه جهادی شهید کاوه در این استان تشکیل شد.

مهدی هنری روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: گروه‌های جهادی استان خراسان جنوبی براساس اولویت‌بندی فعالیت‌ها و خدمات جهادگران با توجه به نیاز ستادهای شهرستانی کرونا و مراکز بهداشت در شهرستان‌ها فعالیت خود را از اواخر هفته گذشته در استان آغاز کردند.

وی گفت: برای هماهنگی فعالیت گروه‌های جهادی و گروه‌های مردمی در خراسان جنوبی و هدایت و راهبری آنها در زمینه استفاده بهینه از ظرفیت نیروها برای مقابله با ویروس کرونا، مجمع جهادگران استان تشکیل جلسه داد.

رییس مجمع جهادگران خراسان جنوبی ادامه داد: قرارگاه جهادی شهید کاوه به منظور هماهنگی برای مقابله با ویروس کرونا در سطح استان راه‌اندازی شد که براساس کمیته‌های زیر مجموعه قرارگاه، فعالیت‌های مختلفی پیگیری می‌شود.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های قرارگاه، هماهنگ کردن همه گروه‌های جهادی و مردمی در استان و اعلام اولویت‌بندی برنامه‌ها در شهرستان‌ها براساس نظر شورای جهادی شهرستان‌ها و پشتیبانی از شورای جهادی در سطح شهرستان‌ها برای عملکرد مطلوب است.

هنری گفت: این قرارگاه برای مقابله با ویروس کرونا با تمرکز بر بحرانی‌ترین نقاط استان عملیات جهادی خود را در کمیته‌های ذیل قرارگاه جهادی دنبال می‌کند.

وی بیان کرد: همچنین مقرر شد با عنایت و تاکید مقام معظم رهبری محوریت فعالیت گروه‌های جهادی در مساجد و به صورت محله محور باشد.

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی افزود: احصای مسائل و مشکلات اجرایی مرتبط با کرونا توسط گروه‌های جهادی و ارجاع آن به قرارگاه برای پیگیری، استفاده از ظرفیت رسانه و هنر برای ترویج و فرهنگ‌سازی نکات آموزشی بهداشتی، اعزام، آموزش و توجیه افراد جهادی متقاضی در بیمارستان‌ها، ضد عفونی مدارس، مساجد و سایر اماکن براساس اولویت و نیاز هر شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: همچنین حل مشکل مشاغل آسیب‌دیده از کرونا، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و فعال شدن کارگاه‌های مرتبط با گروه‌های جهادی و مجموعه‌های مردمی، فرهنگ‌سازی در زمینه اهدای پلاسمای خون بهبودیافتگان و دیگر نکات حائز اهمیت از جمله اقدامات قرارگاه جهادی شهید کاوه در استان خراسان جنوبی است.

هنری افزود: از ظرفیت نهادهای انقلابی مانند ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد علوی، کمیته امداد، آستان قدس و سایر نهادها و دستگاه‌ها برای پشتیبانی مالی از فعالیت‌های جهادی استفاده بهینه خواهد شد.

وی گفت: سلامت افراد جهادی در زمینه همکاری و حمایت آنها از مدافعان سلامت در اولویت قرار گرفته همچنین با استفاده از ظرفیت خیرین و نهادهای خدمت‌رسان مبنی بر تامین اقلام بهداشتی و حفاظتی برای خانواده‌های محروم و بی‌بضاعت و تامین تیم جهادی برای خرید اقلام و مایحتاج ضروری خانواده‌هایی که به دلیل بیماری کرونا در قرنطینه هستند، برنامه‌ریزی انجام شده است.

وی اظهار داشت: برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت معجزه‌وار دعا، توسل و استغفار برای رفع بلا توسط کمیته فرهنگی و تولید محتوا برنامه عملیاتی در این زمینه در حال انجام است.

خراسان جنوبی جزو استان‌های در وضعیت قرمز است و موارد بستری و فوت بر اثر کرونا در این استان روند صعودی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =