اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات «کشاورز کارت»

تهران- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی گفت: دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات کشاورز کارت به کشاورزان پیش‌بینی شده است.

به گزارش روز دوشنبه وزارت جهاد کشاورزی،« کاظم خاوازی» با اشاره به اینکه کشاورز کارت اتفاق خوبی برای کشاورزان ماست که در سال‌های قبل پیگیری شده و در این مقطع به ثمر نشسته است، افزود: کشاورز کارت بیشتر مخصوص کشاورزانی است که محصولات استراتژیک مانند گندم، جو و دانه‌های روغنی که برای کشور اهمیت دارد، تولید می‌کنند.

وی خاطرنشان‌کرد: در قالب کشاورز کارت بین دو تا ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد تا بتوانند نهاده‌های ضروری خود را تهیه کنند.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: کشاورز کارت منبع مالی مناسبی برای کشاورزان خواهد بود تا بتوانند بی دغدغه نهاده‌های مورد نیاز خود را تهیه و پس از فروش محصول خود با بانک عامل تسویه کنند.

وی گفت: در سال نخست، این تسهیلات برای تامین نهاده کود کشاورزان تخصیص می‌یابد.

خاوازی ادامه‌داد: همه شعبه‌های بانک کشاورزی موظفند کشاورز کارت را در اختیار کشاورزان قرار دهند و در این زمینه جلسات زیادی با بانک کشاورزی برگزار کرده ایم تا بوروکراسی اداری به حداقل برسد.

به گزارش ایرنا، کشاورز کارت برای ارتقا و رشد فرهنگ بانکداری الکترونیکی در جامعه کشاورزان و روستاییان کشور طراحی شده است.

کشاورزان و دامداران کشور به منظور سهولت در دریافت وجوه حاصل از فروش محصولات خود از جمله گندم، چای و غیره به دولت و بیمه محصولات کشاورزی نیز از این کارت استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =