شهروندان احساس مسوولیت بیشتری در قبال جان یکدیگر داشته باشند

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با دعوت از مردم استان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از آنها خواست در قبال جان یکدیگر احساس مسوولیت بیشتری داشته باشند.

«حسین خوش‌اقبال» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با تشریح ابلاغیه وزارت کشور مبنی بر محدودیت رفت و آمد در ۲۵ شهر مراکز استان‌های قرمز اظهار داشت: براساس این ابلاغیه، خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به کرمانشاه نیز از ساعت ۱۲ ظهر امروز (۱۲ آبان) تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان ماه در استان ممنوع است. 

رییس کمیته امنیتی- انتظامی ستاد مدیریت کرونای استان کرمانشاه افزود: با اجرای این طرح از ورود خودروهای با پلاک غیربومی به استان در مبادی ورودی ممانعت به عمل می‌آید همچنین خودروهای با پلاک بومی نیز اجازه خروج از استان را نخواهند داشت و در صورت تخلف با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی روبرو خواهند شد.

وی در ادامه با دعوت از مردم و شهروندان استان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در چهار روز آینده و تعطیلات این هفته تصریح کرد: شهروندان با در خانه ماندن خود، کمک بزرگی به کنترل بیماری و قطع شدن زنجیره انتقال خواهند داشت.

خوش اقبال ادامه داد: همچنین رعایت پروتکل‌ها، فاصله‌گیری حداکثری از اجتماعات و در خانه ماندن شهروندان، هدیه ارزشمندی به کادر درمانی استان خواهد بود که این روزها از خستگی افزایش بار مبتلایان به کرونا رنج می‌برند و از سوی دیگر خود نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به تاکید وزارت کشور مبنی بر جدیت در اجرای طرح ممنوعیت رفت و آمدها، افزود: لازم است که در اجرای این طرح تمامی دستگاه‌ها یاری‌گر نیروی انتظامی بوده و بیشتر از همه شهروندان با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها از هرگونه مسافرت پرهیز کرده و تردد در خیابان‌ها و مکان‌های پرتردد را به حداقل ممکن برسانند.

حسین خوش اقبال وضعیت استان را در مواجهه با بیماری کرونا بحرانی و قرمز عنوان کرد و گفت: هم اکنون شمار بستری‌ها از هزار و ۱۰۰ نفر گذشته و این بیش از ظرفیت درمانی است که بسیار هزینه‌بار و خطرناک خواهد بود. 

وی افزود: همچنین میزان ورودی‌ها به بیمارستان‌ها در استان ۲ برابر بیماران ترخیص شده رسیده و میزان فوتی‌ها سه برابر گذشته شده است.

رییس کمیته امنیتی- انتظامی ستاد مدیریت کرونای استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: کنترل و کاهش شمار مبتلایان نیاز است که احساس مسوُولیت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی در هم استانی‌های عزیزمان جدی تر دیده شود چرا که رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی منجر به ابتلای دیگران و جان سپردن دیگر شهروندان می شود.

کرونا جان ۱۱ کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تعداد موارد فوت با ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۱ نفر در استان اعلام کرد و گفت: از این تعداد هشت نفر در شهرستان کرمانشاه، یک نفر در اسلام آبادغرب، یک نفر سرپل‌ذهاب و یک نفر در ثلاث‌باباجانی جان خود را از دست دادند.

«مهدی محمدی» مجموع جان باختگان استان از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون را ۸۹۸ نفر اعلام کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۹۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۳۱۳ بیمار مثبت سرپایی در استان شناسایی شدند، گفت: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶۶ بیمار جدید با علائم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۹۰ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

به گفته او، از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۷ هزار و ۹۳۰ بیمار با علائم بیماری کرونا در استان بستری و ۱۵هزار و ۹۵۰ از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.

وی اضافه کرد: هم اکنون هزار و ۹۳ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.