نفرات برتر جشنواره بین‌المللی کارتون صلح و سلامت معرفی شدند

شیراز- ایرنا- دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون 'صلح و سلامت' شیراز گفت: با داوری کارلوس آموریم از برزیل، رائد خلیل از سوریه و مسعود سپهر و احمدرضا سهرابی از ایران، نفرات برتر این جشنواره انتخاب و معرفی شدند.

احمدرضا سهرابی که داور این رویداد است دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شیراز افزود: بر این اساس، ایزابلا کوالسکا از لهستان، احسان چراغی ایرانشاهی از ایران، اسلو بودن بوتیر از کرواسی و بودی هاری و آگوس ویدودو هر دو از اندونزی به عنوان پنج کارتونیست برتر این جشنواره انتخاب شدند.
او ادامه داد: در پی فراخوان این جشنواره در رسانه‌های داخلی و خارجی، ۶۰۱ اثر از ۱۷۱ کارتونیست از ۴۰ کشور جهان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که با انجام مرحله اول گزینش، ۱۲۵ اثر به بخش پایانی و داوری نهایی راه یافت.
وی، با اشاره به کارکردهای جهانی هنر کارتون و کاریکاتور و ظرفیت‌های جهانی کلانشهر شیراز در حوزه‌های مذهبی، تاریخی، گردشگری و فرهنگی تصریح کرد: پیوند این دو می‌تواند دستاوردهای بزرگ جهانی برای شیراز به دنبال داشته باشد.
دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون 'صلح و سلامت' شیراز، ضمن انتقاد از برخی تنگ نظری‌ها و نبود خلاقیت در برخی مدیران فرهنگی اظهار داشت: برای انجام کار فرهنگی اثرگذار باید شهامت و جسارت داشت چرا که با شعار نمی‌توان کار فرهنگی کرد.
نخستین جشنواره بین‌المللی کارتون 'صلح و سلامت' شیراز با هدف معرفی جهانی کلانشهر شیراز به عنوان شهر دوستدار صلح و سلامت، به همت موسسه خیریه اسلامی شیراز برگزار شد.
این جشنواره از برنامه‌های جنبی دومین کنگره بین‌المللی 'سلامت برای صلح' به شمار می رود که قرار است در روزهای ۲۱ و ۲۲ آبان ۹۹ به شکل مجازی در شیراز برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha