آئین عمامه‌گذاری طلاب آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - هشت طلبه حوزه علمیه آستارا بمناسبت سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) و هفته وحدت مسلمانان، طی آئینی با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان معمم و به لباس روحانیت آراسته شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا نماینده ولی فقیه در گیلان روز دوشنبه در آئین عمامه گذاری طلاب در مصلی آستارا گفت: علما به عنوان طلایه داران دین اسلام باید با پیشه کردن تقوا، مردم را به سعادت دنیوی و اخروی هدایت کنند.

آیت الله رسول فلاحتی اظهار کرد: امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری الگوی کاملی برای طلاب و علما هستند و دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی از رسالت های مهم عالمان دین است.

وی بیان کرد: ترویج علوم انسانی و اسلامی از خدمات شایان توجه امام صادق (ع) به اسلام و مسلمانان بود و تربیت چهار هزار شاگرد به عنوان استوانه های علم زمان، در باروری دین اسلام و مذهب تشیع موثر بود.

وی ادامه داد: پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیازمند بهره مندی از علوم روز است و طلاب و روحانیان با تجهیز به علوم، در مقابل تهاجم فرهنگی و هجمه ها ایستادگی کنند.

امام جمعه آستارا هم در این آئین گفت: از هشت طلبه که امروز به لباس روحانیت مفتخر شدند، هفت نفر بومی هستند و تربیت عالمان بومی بیش از پیش در دستور کار قرار گرفته است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: با توجه به گستره رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی، حوزه های علمیه به عنوان سنگر مقابله با هجمه فرهنگی، وظیفه خطیری برعهده دارند.

برپایی نمایشگاه عکس و پوستر مهدویت و انقلاب اسلامی و مولودی خوانی ولادت نبی مکرم اسلام (ص) از بخش های دیگر این آئین بود.

حوزه علمیه آستارا در سال ۱۳۶۸ تاسیس و ساختمان آن به مساحت سه هزار متر مربع در سال ۱۳۷۲ ساخته شده است و در آن ۴۰ طلبه در ۶ پایه سطح یک علوم حوزوی زیر نظر ۱۰ مدرس، مشغول فراگیری علوم دینی هستند.

دوازدهم ربیع الاول، سالروز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام به روایت اهل سنت و هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد آن حضرت به روایت شیعیان است و بین این دو تاریخ، هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۴ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =