هنرمند تربت‌حیدریه‌ به مقام نخست جشنواره موسیقی کشور دست یافت

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه گفت: عاطفه هاشم‌زاده هنرمند جوان این شهرستان در جشنواره ملی موسیقی جوان در رشته نوازندگی دف دستگاهی، موفق به کسب رتبه نخست شد.

فاطمه نخعی‌نیا روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مراسم پایانی چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با معرفی برگزیدگان بخش‌های موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک جمعه ‌شب نهم آبان ماه ‌ماه در تالار وحدت به کار خود پایان داد، افزود: در این جشنواره، ۲ هزار و ۳۵۰ خواننده و نوازنده در گروه‌های سنی الف، ب و ج در شاخه‌های موسیقی دستگاهی، کلاسیک و نواحی با یکدیگر به رقابت پرداختند که هنرمند جوان تربت‌حیدریه در گروه سنی "ج" در رشته دف نوازی مقام نخست را از آن خود کرد.

وی با بیان اینکه این هنرمند جوان همچنین به عنوان برگزیده رشته نوازندگی دایره شمال خراسان نیز معرفی و انتخاب شد، ادامه داد: مراسم پایانی این جشنواره به علت شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا بدون حضور داوران و شرکت‌کنندگان به صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام انجمن موسیقی ایران پخش ‌شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه گفت: دیگر هنرمندان خراسان رضوی نیز در بخش‌های مختلف این جشنواره موفق به کسب جوایز متعدد شدند.
هم‌اکنون ۱۲۴ کانون فرهنگی هنری مساجد، ۱۲ انجمن فرهنگی هنری، هشت موسسه فرهنگی قرآنی، چهار موسسه فرهنگی و هنری و هشت آموزشگاه آزاد هنری در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در تربت‌حیدریه فعالیت دارند.
همچنین در تربت‌حیدریه انجمن هنرهای نمایشی، موسیقی، خوشنویسان، هنرهای تجسمی، سینمای جوانان، شعر، ادبیات داستانی، عکاسان، نویسندگان و خانه مطبوعات فعال هستند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =