محدودیت تردد خودرویی در ایلام آغاز شد

ایلام - ایرنا - فرمانده پلیس راه ایلام گفت: اعمال محدودیت های ناشی از شیوع کرونا برای شهرستان ایلام از امروز به مدت چهار روز اعمال می شود.

سرهنگ رضا همتی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چهار نقطه پرتردد شهرستان ایلام شامل میدان ارغوان، میدان قرآن، خروجی های مهدی آباد و هفت چشمه مشمول طرح اعمال قانون محدودیت های تردد هستند و این محدودیت ها تا ساعت ۲۴ روز جمعه ادامه می یابد.

وی افزود: این محدودیت ها برای خودروهای حامل مسافر، حمل بار، مایحتاج عمومی مردم، سوخت و اقلام ضروری اعمال نمی شود و همچنین کارکنان دستگاه های دولتی یا شرکت ها و کارخانه ها برای تردد به محل کار و منزل یا ماموریت نیازمند برگه تردد از محل فعالیت خود هستند.

همتی زاده یادآور شد: همچنین افرادی که نیازمند اعمال جراحی یا کارهای قضایی هستند باید در دسترس داشتن مجوزهای عبور و مرور و ارائه این مجوزها به ایستگاه های ورودی و خروجی پلیس و راه اجازه تردد به خارج یا داخل شهر ایلام را پیدا کنند.

وی تاکید کرد: همه رانندگان و سرنشینان خودروها ملزم به استفاده از ماسک هستند و در صورت نداشتن ماسک راننده مبلغ یک میلیون ریال و سرنشینان فاقد ماسک هم ۲۰۰ هزار ریال جریمه نقدی می شوند و نیز احراز و اثبات ترددهای غیرضروری خودروها هم پنج میلیون ریال جریمه نقدی در پی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: باتوجه به وضعیت سیاه شهرستان ایلام به علت کرونا هیچ خودرو پلاک غیربومی حق ورود به داخل شهر ایلام را ندارد مگر خودروهای دارای پلاک غیربومی دارای برگه تردد و نیز دارندگان خودروهای پلاک غیربومی ساکن ایلام نیز باید برگه ورود و خروج برای ترددهای ضروری در دست داشته باشند.

همتی زاده از مردم خواست فردا و نیز در روزهای پایانی هفته از سفرهای غیرضروری به خارج نقاط ایلام خودداری کنند و نیز برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان ها و یا حضور مردم در تفرجگاه های طبیعی با برخورد جدی پلیس همراه خواهد بود.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام ستاد مبارزه با کرونا شهرستان های ایلام و ایوان در وضعیت سیاه قرار دارند که این امر بیانگر شیوع گسترده و میزان بالای ابتلا به بیماری کرونا در این شهرستان ها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =