نظارت بر تاسیسات گردشگری خراسان شمالی بیشتر می‌شود

بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: نظارت بر تاسیسات گردشگری خراسان شمالی با اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در استان شدت گرفته است.

ابوالفضل اسماعیلی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گشت‌های ویژه و مشترک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به‌صورت شبانه‌روزی در طول دوره محدودیت های جدید کرونا فعال شده اند و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی افزود: از ابتدای امسال در گشت هایی که از تاسیسات گردشگری استان انجام شده تنها سه پرونده تخلف در این حوزه تشکیل شده است و عمده مراکز پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند.

وی اظهار داشت: با اعمال محدودیت های جدید،  هتلها، رستوران ها و سفره‌خانه‌های سنتی از دسته مشاغلی هستند که از فعالیت منع شده اند و همچنین از تردد و ورود گردشگران به مراکز گردشگری، بوستان ها و روستاهای هدف گردشگری جلوگیری خواهد شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای ۱۱۵ جاذبه گردشگری، ۲ منطقه نمونه ملی و ۲۲ منطقه نمونه گردشگری است.

در این استان ۱۵۶ مرکز اقامتی و رفاهی با ظرفیت ۱۰۸۴ تخت فعالیت می کنند که این مراکز اقامتی و رفاهی شامل ۷ واحد هتل، ۱ آپارتمان، یک متل، ۱۱ واحد مهمان‌پذیر، ۶۵ واحد پذیرایی، ۳۲ اقامتگاه بوم‌گردی و ۳۸ خانه مسافر است.

خراسان شمالی از ابتدای مردادماه وارد وضعیت قرمز کرونایی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها