نماینده اردکان بر تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد

یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد فرخنده رسول گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) از مردم خواست بیش از پیش با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به مبارزه با ویروس کرونا کمک کنند.

محمدرضا دشتی اردکانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:‌ بی‌تردید شیوع ویروس منحوس کرونا در جهان و تمام شهرستان‌های کشورمان ایران عزیز، در بسیاری از شئون زندگی، روابط و مراسمات، اقتصاد  تأثیر گذاشته و با جرات می‌توان گفت تبعات همه‌گیرشدن بیماری کرونا تا سال‌ها بر بسیاری از امور باقی خواهد ماند.

وی اضافه کرد: با شناسایی اولین بیمار در استان از اوایل اسفند ۹۸، شهرستان اردکان به‌شدت از این ویروس نوظهور و ناشناخته آسیب دید و عزیزان بسیاری درگیر و متأسفانه تعداد زیادی از خانواده‌های شریف و نجیب اردکانی داغ‌دار و مصیبت‌دیده شدند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما با تلاش مسئولان، ایثار کادر بهداشت و درمان و همراهی و همکاری همه مردم نشان دادیم که با اتحاد و کمک همگانی می‌توانیم بر بزرگ‌ترین بلایا و آسیب‌ها فایق آییم و امروز به برکت این احساس مشترک، شهرستان اردکان به اذعان متخصصان امر، الگوی موفقی از مهار کرونا در استان لقب گرفته است.

دشتی اردکانی تصریح کرد: اینک بر خود لازم می‌دانم از رعایت مسوولانه دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورات و تأکیدات ستاد ملی کرونا در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب که منجر به ارائه مدل و الگویی ارزشمند از شعور و فرهنگ در سطح استان شد؛ صمیمانه تقدیر نمایم.

وی اظهار داشت:  از تلاش‌گروه های جهادی، امام جمعه و روحانیت دلسوز  و مسئولان دولتی، به‌ویژه فرماندار محترم و رئیس ستاد کرونای شهرستان، شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشت، پرسنل خدوم و کادر پرستاری و پزشکی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، اصناف و بازاریان، دستگاه‌های نظامی و انتظامی، مساجد و هیات مذهبی و نیز همه ارگان‌ها و کارخانجاتی که با تأمین نیازهای بیماران در قالب رزمایش‌های همدلی و مواسات خوش درخشیدند؛ قدردانی نمایم.

همچنین دکتر نوری‌شادکام معاون درمان دانشگاه شهید صدوقی یزد از رعایت خوب پروتکل‌های بهداشتی در اردکان توسط مردم و نظارت کافی بر این موضوع با محوریت فرمانداری اردکان و شبکه بهداشت تقدیر کرد.

وی از فرمانداران استان خواست از موفقیت اردکان در مهار کرونا در بقیه شهرستان‌ها الگوگیری شود.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، احمدآباد و اردکان است.

بیش از یکهزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان یزد بستری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =