برخورد قاطع پلیس در انتظار ناقضان سلامت عمومی استان مرکزی است

اراک - ایرنا - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: برخورد با ناقضان دستورالعمل‌های بهداشتی در راستای حفظ سلامت جامعه در اولویت برنامه‌های این فرماندهی قرار دارد.

سرهنگ «محمد خلجی» روز دوشنبه در حاشیه اجرای طرح عملیاتی قرارگاه شهید راه سلامت امیر سرتیپ «قاسم جلیلوند» استان مرکزی در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح در راستای آموزش، اقناع سازی و افزایش آگاهی مردم در خصوص خطرات بیماری کرونا است و با متخلفان و ناقضان دستورالعمل‌های بهداشتی برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، اصناف، پلیس راهنمایی و رانندگی و تشکل‌های مردم نهاد اجرا می‌شود و تیم‌های مشارکت کننده در نقاط مختلف شهر و به‌ویژه نقاط پرتردد حضور دارند و ضمن آگاهی رسانی به مردم با صنوف و رانندگانی که نسبت به ماسک زدن و سایر پروتکل‌های بهداشتی بی تفاوت باشند، برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: تدابیر ویژه در پلیس اماکن این استان برای مهر و موم صنوف متخلف اندیشیده شده و انتظار است همه صنوف برای جلوگیری از برخورد قانونی، قوانین و نکات بهداشتی وضع شده را رعایت کنند و به هیچ عنوان به افرادی که ماسک نمی‌زنند، خدمات ارایه ندهند.

سرهنگ خلجی اظهار داشت: دوربین‌های نظارتی درون شهری نیز برای شناسایی رانندگان متخلف در بحث رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا به کار گرفته شده و ماموران راهنمایی و رانندگی نیز عملکرد رانندگان را با دقت رصد می‌کنند.

وی گفت: اجرای این طرح تا اطلاع ثانوی ادامه دارد و انتظار است اقشار مختلف مردم برای حفظ جان و سلامت خود و عزیزانشان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =