۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۸
کد خبرنگار: 2144
کد خبر: 84096576
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲۰ واحد صنفی متخلف در کنگاور پلمب شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کنگاور گفت: طی هفته گذشته ۲۰ واحد صنفی متخلف در کنگاور، توسط بازرسان کمیته بازرسی این شهرستان، شناسایی و پلمب شد.

هوشنگ ‌یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: با تمامی اعضای ستاد مقابله با کرونا شهرستان اتمام حجت شده که حتما باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها در سطح شهرستان جدی گرفته شود.
وی در ادامه از روند افزایشی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کنگاور خبر داد و گفت: براساس آمار رسمی مرکز بهداشت کنگاور، تاکنون بیش از یک هزار نفر در این شهرستان به کرونا مبتلا و ۴۴ نفر قربانی این ویروس شوم شده اند.
وی افزود: هم اکنون ۵۰ نفر بیمار کووید۱۹ بر روی تخت های بیمارستان شهید چمران کنگاور بستری هستند.
او تاکید کرد: مقررات و محدودیت‌های سخت گیرانه ۲۲گانه برای کنگاور اعمال می‌شود.
یوسفی با اشاره به اینکه هیچ‌گونه مراسم مذهبی و تجمعی در میلاد پیامبر رحمت و مهربانی در کنگاور نخواهیم داشت، تصریح کرد: مماشات نهادهای نظارتی در تعطیلی آرامستان‌ها و جلوگیری از تجمع ها به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری کنگاور در ادامه نبود دستگاه اکسیژن ساز برای این شهرستان را یکی از مشکلات اصلی در حوزه درمان بیماران کرونایی عنوان کرد و تاکید کرد: باوجود تهیه ۱۰۰ عدد کپسول ۴۰ و ۵۰ لیتری اکسیژن برای بیمارستان شهید چمران، تامین یک دستگاه اکسیژن ساز نیز بسیار ضروری است.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چه تدبیری برای جلوگیری از برگزاری مراسم شادی و عزا اتخاذ شده، اظهارداشت: اگر کسی می‌خواهد عقد یا عروسی بگیرد ما باید به وی پروتکل و دستورالعمل بدهیم که در کجا، چند نفر و چطور باید این مراسم‌ را برگزار کند. این فرد باید کاملا بداند چگونه باید مراقبت کند و اگر پروتکل‌ها را رعایت نکرد،‌ دادستانی و نیروی انتظامی باید با جدیت ورود کنند.
معاون سیاسی فرمانداری کنگاور در ادامه اظهار داشت: همچنین تاکید شده که بسیج، دهیاران و بهورزان در راستای اجرای مصوبات ستادی همکاری لازم در سطح شهر و روستا داشته باشند.
وی همچنین گفت: کمک های مومنانه، جهادی و مواسات در سطح شهر و روستا بصورت محله محور و مسجد محور با استفاده از ظرفیت بسیج سازمان‌های مردم نهاد، سازمان تبلیغات اسلامی ، اوقاف و امور خیریه، دستگاه‌های حمایتی بهزیستی و کمیته امداد در راستای کمک به اقشار آسیب پذیر در شهرستان بصورت منظم انجام شود.
او در پایان از زحمات و تلاش کادر بهداشت و درمان و همکاری و صبوری مردم در راستای رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی تقدیر کرد.
کنگاور در ۸۵ کیلومتری شرق استان کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها