ضرورت توجه به تداخل آلودگی هوا و روزهای سخت کرونا در پایتخت

تهران-ایرنا- مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به عوارض ناشی از همزمانی آلودگی هوا و کرونا در شهر تهران، بر ضرورت توجه به تداخل آلودگی هوا و افزایش شیوع ویروس کرونا از سوی دستگاه های اجرایی و حاکمیتی به منظور حفظ سلامت شهروندان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از اعلام محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ «شینا انصاری» روز دوشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی کرونا در شهرداری تهران که آنلاین برگزار شد، گفت: درست است که بخش عمده ای از تکالیف در مقابله با آلودگی هوا از جمله توقف فعالیت واحدهای آلاینده و کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی مانند مازوت در نیروگاه ها در شرایط وارونگی دما  برعهده دستگاه‌های اجرایی است اما در شرایط کنونی نمی توان مشارکت و همکاری اثرگذار مردم را فراموش کرد و میبایست در ارایه محتواهای اطلاع رسانی بیشتر بر نقش شهروندان به ویژه گروه های حساس جامعه مانند سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای تاکید کرد. 

وی با ارائه مهمترین اقدامات انجام شده از سوی محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مقابله با ویروس کرونا گفت: دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده در زمان شیوع ویروس کرونا اردیبهشت ماه به تمامی واحدهای شهرداری تهران ابلاغ شد که بر اساس آن تمامی مواد شیمیایی و روش‌های فیزیکی متداول برای ضدعفونی کردن به استناد پروتکل های بین‌المللی احصا شد.
وی همکاری با سازمان مدیریت پسماند در خصوص پسماندهای کرونایی، بازدید و نمونه گیری از خروجی تصفیه خانه عروجیان بهشت زهرا(س) تداوم برنامه های آموزشی و فرهنگی با بهره‌گیری از فضای مجازی و بررسی طرح‌های دریافتی مرتبط با ضدعفونی کردن اماکن عمومی را از جمله اقداماتی دانست که از سوی اداره کل محیط زیست صورت گرفته‌است.

آلودگی هوای تهران میزان آسیب‌پذیری گروه‌های حساس را تشدید می‌کند

مدیرکل محیط زیست و توسه پایدار در ادامه به تداخل آلودگی هوا و شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: متاسفانه روز گذشته شاخص کیفیت هوا ۱۲۵ و ناسالم برای گروه های حساس بود. مواجهه با آلودگی هوا  میزان آسیب پذیری گروههای حساس جامعه را تشدید میکند.
 وی تاکید کرد: پرهیز از تردد در فضاهای باز برای گروه‌های حساس، استفاده کمتر از خودروهای شخصی، توجه به موضوع معاینه فنی خودرو و استفاده از حمل و نقل پاک از جمله موضوعاتی است که در مواجهه با آلودگی هوا باید توجه شود، این در حالیست که برای جلوگیری از چرخه انتقال ویروس کرونا نیز بر پرهیز از تردد های غیر ضروری در شهر ضرورت دارد.

انصاری برضرورت توجه به تداخل تشدید آلودگی هوا و افزایش شیوع ویروس کرونا از سوی دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی به منظور حفظ سلامت شهروندان تاکید و اظهار کرد: باید در کنار اطلاع رسانی موضوعات بهداشتی و رعایت پروتکل‌های مرتبط با کووید ۱۹، بر کاهش آلودگی هوا نیز تاکید داشت تا از تشدید آلودگی هوا نیز جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha