نخستین کارگاه مبانی ارزش‌های اخلاق ورزش در زاهدان برگزار شد

زاهدان- ایرنا- مسوول کمیته فرهنگی فدراسیون ووشو ایران و رئیس هیات ووشو سیستان و بلوچستان گفت: نخستین کارگاه مبانی ارزش های اخلاقی در ورزش با حضور حدود ۱۰۰ نفر به صورت مجازی و حضوری در زاهدان برگزار شد.

عباس شیبک روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: آشنایی ورزشکاران با اصول ورزش پهلوانی، احترام به پیشکسوتان، بصریت ورزشکاران در مسائل سیاسی، ورزشکاران و سلبریتی شدن، دفاع مقدس و شهدا از اهداف برگزاری این دوره آموزشی بود.

وی ادامه داد: در این دوره آموزشی ۹۵ نفر به صورت حضوری در زاهدان و ۷۲۰ نفر به صورت غیر حضوری شرکت داشتند.

رییس هیات ووشو سیستان و بلوچستان همچنین از برگزاری دومین دوره رقابت‌های ووشو ساحلی استان در زاهدان خبر داد و افزود: این دوره از رقابت‌های ورزشی با حضور ۷۰ ووشوکار برگزار شد که در پایان تیم‌های زاهدان، زابل و ایرانشهر به ترتیب حائز کسب عناوین اول تا سوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: ووشو به عنوان یکی از رشته‌های ورزشی پرطرفدار توانسته با فعالیت در بیشتر شهرستان‌های استان بیش‌از سه هزار ورزشکار را جذب کند که از این تعداد افزون‌بر یکهزار و ۱۵۰ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.
به گزارش ایرنا هم‌اینک افزون‌بر ۴۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب حدود ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha