۷۴ بقعه متبرکه گیلان میزبان ویژه برنامه ۱۳ آبان است

رشت - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: مراسم ۱۳ آبان با رعایت پروتکل های بهداشتی در بقاع شاخص استان برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : مراسم ویژه ۱۳ آبان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در فضای باز ۷۴ بقعه متبرکه استان گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مبلغان بومی و روحانیون مطرح در مراسم ویژه ۱۳ آبان در امام زادگان سخنرانی می کنند، افزود: محکومیت اهانت رئیس جمهوری فرانسه به پیامبر اعظم (ص) از مهمترین برنامه های این آیین ها است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان خاطر نشان کرد: به دلیل محدودیت برگزاری مراسم در همه بقاع متبرکه گیلان در شرایط کرونایی، مراسم یاد شده به صورت مستقیم و یا ضبط شده از طریق فضای مجازی به ویژه اینستاگرام و آپارات پخش خواهد شد.

وی بیان داشت: از یک هفته گذشته نیز فضاسازی محیطی در بقاع متبرکه استان گیلان با نصب پرچم و بنرهایی با تصاویر دارای محتوای ضد استکباری انجام شده است.

تجمع ١٣ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز فردا سه شنبه ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه با سخنرانی سردار حمیدرضا مقدم فر مشاور فرهنگی و رسانه ای فرمانده سپاه انقلاب اسلامی برگزار می شود ضمن اینکه این برنامه به صورت زنده از شبکه استانی گیلان پخش خواهد شد.

همه ساله در روز ١٣ آبان راهپیمایی در سراسر گیلان برگزار می شد اما امسال به دلیل محدودیت ایجاد شده به دلیل ویروس کرونا راهپیمایی در هیچ نقطه ای از استان  برگزار نمی شود.  

مراسم ١٣ آبان امسال تنها در قالب تجمع در فضای باز و با رعایت توصیه های بهداشتی برگزار خواهد شد ، این برنامه در برخی شهرستان های استان گیلان حسب تصمیم ستادهای شهرستان صبح روز ١٣ آبان برگزار می شود.

فردا سه شنبه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز است.

استان گیلان دارای ۹۴۱ بقعه متبرکه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =