جامعه ایثارگری اهل سنت خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ نفر است

مشهد- ایرنا- مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: جامعه ایثارگر اهل سنت زیرپوشش این بنیاد بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر است.

حجت الاسلام حسین معصومی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسلمانان اهل سنت استان دوشادوش سایر مردم در دوران دفاع مقدس حضور باشکوه داشتند و ۲۱۴ شهید، ۲۳۰ جانباز و ۴۵ آزاده به نظام و میهن اسلامی تقدیم کرده‌اند.

وی ادامه داد: جامعه اسلامی، جامعه‌ای است که دوستی، محبت، عدالت، انصاف، برادری و همدلی در آن موج بزند و همه افراد آن جامعه در برابر دشمنان متحد و یکصدا باشند این گونه جوامع همیشه از رحمت الهی بهره‌مند هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: بسیاری از مسلمانان اهل سنت ایران در مقابله با دشمنان، منافقان و تکفیری‌ها به شهادت رسیدند و  علمای اهل سنت با مدد جستن از آیات قرآن چهره واقعی دشمنان را آشکار کرده‌اند.

وی افزود: هفته وحدت فرصت مغتنمی است که آحاد مردم در برابر خدای یگانه، برادری و اتحاد خود را تقویت کنند زیرا بیشترین تلاش دشمن، ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است.

ایران اسلامی ۱۱ هزار شهید اهل سنت تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده که از این تعداد ۲۱۴ شهید متعلق به استان خراسان رضوی است.

خراسان رضوی با دارا بودن حدود ۳۰۰ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۷۲۹ جانباز و سه هزارو ۳۹۷ آزاده در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است.

در حال حاضر جمعیت زیرپوشش خدمات این اداره کل ۳۱۵ هزار نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =