۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۱
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84096421
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ هزار مصوبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید یزد تصویب شد

یزد - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد با تشریح فعالیت‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از اردیبهشت ۹۴ در استان گفت: در این کارگروه ۶ هزار و ۱۹۵ مصوبه برای بهبود شرایط تولید در استان به تصویب رسیده است.

محمدرضا علمدار یزدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افرود: تاکنون ۳۰۶ جلسه، ۱۶۹ نشست کمیته تخصصی و سه هزار و ۶۰ جلسه کارشناسی برای رسیدگی به مشکلات صنایع استان برگزار شده که مصوبات این نشست ها باعث تثبیت افزون بر ۵۰ هزار شغل در استان شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین پرونده های مورد بررسی در کارگروه یادشده مربوط به مباحث بانکی با ۴ هزار و ۵۳۳ مورد بوده ، تصریح کرد: مابقی پرونده ها عمدتا در ارتباط با تامین اجتماعی، امور مالیاتی، گاز ، برق و غیره بوده است.
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد ادامه داد: همچنین در بین پرونده هایی که در کارگروه بررسی شده، صنایع شیمیایی سلولزی یکهزار و ۸۷ واحد، صنایع معدنی ۹۵۸ واحد، صنایع نساجی ۹۴۲ واحد، صنایع فلزی ۸۲۸ واحد، صنایع غذایی ۳۸۰ واحد و مابقی  مربوط به حوزه جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی بوده است.

 علمدار یزدی تصریح کرد: بر اساس رتبه بندی وزارت کشور ، استان یزد رتبه دوم کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور را کسب کرده که اختلاف آن  با استان نخست بسیارکم است.

استان یزد از قطب های مهم صنعت کشور است که در زمینه برخی از صنایع مانند کاشی، فولاد و صنایع معدنی در رتبه های برتر کشور قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =