دوره آموزش مجازی طرح مبین ویژه مدیران مدارس برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از برگزاری دوره آموزش مجازی طرح مبین ویژه مدیران مدارس در آذرماه خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب زاده گفت: شرایط در کشور و در جهان عادی و مساعد نیست بنابراین باید از آموزش‌های جایگزین برای آموزش های خود به جای آموزش های حضوری و فیزیکی استفاده کنیم.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش به عنوان پیشروترین  دستگاه و نهاد در بین دستگاه‌ها و نهادهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه آموزش از طریق فضای مجازی است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ما از همان ابتدا شیوع این ویروس منحوس آموزش‌های مجازی را پیگیری کردیم و اجازه ندادیم هیچ یک از فعالیت های ما مغفول بماند.

مسیب زاده  ادامه داد: در همین راستا دوره های آموزشی مختص فرهنگیان مدیران و دانش آموزان را طراحی تدوین و در کانال‌های مربوطه از طریق شبکه شاد بارگزاری کردیم.

وی گفت: دوره آموزشی مجازی طرح مبین که مختص مدیران مدارس است از طریق سامانه آی تی ام اس (ltms) انجام می شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با یادآوری برگزاری دوره ها به صورت کامل مجازی اظهارداشت: انتظار داریم مخاطبان هر دوره نیز مشارکت جدی در این دوره ها داشته باشند.

مسیب زاده خاطرنشان کرد: دوره آموزش مجازی طرح مبین ویژه مدیران مدارس شامل ۴۸ قسمت ۱۰ دقیقه‌ای که جمعاً  ۴۸۰ دقیقه کلیپ است و توسط همکاران ما تهیه تدوین و بارگذاری شده است.

وی ادامه داد: مخاطبین این طرح مدیران مدارس متوسطه اول و دوم  هستند که در این دوره تعداد ۲۰ هزار نفر شرکت کننده می توانند شرکت داشته باشند و مدت آموزش آن ۱۶ ساعت است.

این مسوول در وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: استان ها می‌توانند تا  ۲۷ آذر ماه  متناسب با ظرفیت ها و شرایط های استانی زمان ثبت نام مطالعه محتوا و آزمون را اجرا کنند.

مسیب زاده افزود: سهمیه اختصاصی برای هر استان بر اساس تعداد مناطق و نواحی هر استان و برای هر منطقه حداکثر ۳۰ نفر است پس از پایان دوره نیز گواهینامه ها صادر می شود.

وی درمورد سرفصل های این دوره گفت: اهمیت و جایگاه نماز نماز جماعت، آثار تربیتی نماز، آشنایی با نقش و وظیفه مدیر در اقامه نماز مدرسه، اصول دعوت دانش آموزان به نماز، روش های دعوت دانش آموزان به نماز، نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی، مهارت های پایبندی فرزندان به نماز، پاسخ به شبهات دانش‌آموزان و خانواده‌ها سرفصل های این دوره آموزشی هستند که محتوای آن ها در کانال  قرآن و عترت نماز به آدرس parvareshi۱ @ بارگذاری شده است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha