قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا به معنای انفکاک مسوولیت‌ها نیست

تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه این قرارگاه به معنای انفکاک مسئولیت‌ها و وظایف نیست، گفت: قرارگاه عملیاتی برای تجمیع همه مسوولیت‌ها برای پشتیبانی بیشتر به وزارت بهداشت است که در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امروز سومین جلسه عمومی در قالب قرارگاه در این هفته برگزار شد که محور نشست روز گذشته شورای اجتماعی، موضوع مشارکت در حوزه کرونا بود، امروز هم نشست ویدئو کنفرانسی و حضوری با استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

وزیر کشور در این جلسه ابراز امیدواری کرد: با تمرکزی که در این موضوع شروع کرده ایم، بتوانیم این مرحله را با گام های بلندتر و با موفقیت برداریم.

 فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه این قرارگاه به معنای انفکاک مسوولیت‌ها و وظایف نیست بلکه تجمیع همه مسوولیت‌ها برای پشتیبانی بیشتر به وزارت بهداشت که در خط مقدم هستند، است گفت: استانداران و فرمانداران پیشتر هم به کادر درمان کمک می کردند که با تشکیل این قرارگاه تلاش شان بیشتر خواهد شد.

رحمانی فضلی با قدردانی از صبر و درایت وزیر بهداشت، خاطرنشان کرد: استفاده از همه ظرفیت‌ها را فعال می‌کنیم. با وسیع تر کردن حوزه غربالگری و تشخیص و بسبج عمومی تر امکانات، امیدواریم این گام ها با موفقیت و شتاب بیشتر برداشته شود چون مردم هم همین انتظار را  دارند انتظارشان به حق است.

اولویت نخست رسانه‌ها، موضوع کرونا باشد
وزیر کشور خطاب به رسانه‌ها گفت: از رسانه ها توقع دارم این موضول اولویت اول آنان باشد، وقتی رهبری بین معیشت، اقتصاد و کرونا این را مهم تر می داند و به دلیل اهمیت موضوع، قرنطینه را باز می کنند و نشست تشکیل می دهند، انتظار از رساته ها این است، مقابله با کرونا را اولویت نخست خود قرار دهند در همگرایی و اقناع سازی مردم تلاش بیشتر داشته باشند. 

وی افزود: در این مقطع که قرار است با انسجام بیشتر گام براریم نیاز به مشارکت بیشتر داریم که نخستین گام در مشارکت، خود مراقبتی و گام دوم دگر مراقبتی است و بعد از آن اطلاع رسانی و آگاهی بخشی باید مورد تاکید قرار بگیرد که این همان نقش رسانه است‌.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار سیاست