فعالیت‌ کانون‌های مساجد توسعه می‌یابد

 تهران- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: فعالیت‌های کانون‌های مساجد از معبر شبکه رابطین فهما (فرهنگ و هنر مسجد ایران) توسعه می‌یابد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد حجت الاسلام  حبیب رضا ارزانی در مراسم افتتاح مجازی شبکه رابطین فهما گفت: با راه اندازی این شبکه همه کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند هر لحظه عملکردشان را مشاهده کنند؛ ضمن اینکه در بستر فوق می توان کانون های غیرفعال را ارتقا داده و آموزش های لازم را به آنها ارائه کنیم. همچنین به کانون های مساجدی که در برنامه ها فعال نیستند کمک کنیم، چراکه فعال بودن هر کانون در یک محله زمینه ساز پیشرفت محله را فراهم می کند.

وی با اشاره به صدور الکترونیکی مجوز فعالیت برای کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: از کانون های فرهنگی هنری مساجد درخواست داریم که دریافت مجوزهایشان را از این طریق پیگیری کنند.

ارزانی همچنین از رایزنی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با دیگر دستگاه ها به منظور بهره مندی از حمایت های این مجموعه ها از کانون های مساجد خبر داد و گفت: بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برای آموزش و ارتقاء اعضا و فعالان کانون های مساجد اهمیت به سزایی دارد، این آموزش ها برای همه ما لازم است که در همه عرصه ها به روز باشیم. مقام معظم رهبری تاکید کردند که از بستر فضای مجازی برای انتقال پیام اسلام به دنیا بهره ببرید.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: علاوه بر آن می توان از ظرفیت مساجد و کانون های فرهنگی هنری در آموزش و پیشگیری از ویروس کرونا بهره برد، مقام معظم رهبری در جلسه اخیرشان با اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا بر لزوم بهره گیری از ظرفیت مساجد، بسیج، صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر آموزش و پیشگیری از این بیماری تاکید کردند.

مرتضی طاهریان معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: در سلسله جلساتی که با رابطین کانون های مساجد خواهیم داشت فرآیند های این طرح را بیان خواهیم کرد و شما نیز در بستر فضای مجازی به دیگر رابطین کانون ها منتقل کنید و مشکلات و موانع موجود را به ما اطلاع دهید.

وی با بیان اینکه شبکه رابطین فهما کار جدیدی است که در سیستم ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور انجام می شود، افزود: این طرح سال گذشته به صورت آزمایشی اجرا شد و امسال نیز با اشکالات و ابهاماتی روبرو است و ضرورت دارد برای اثربخشی این طرح رابطین فهما در ادامه مسیر ما را یاری برساندند.

طاهریان ادامه داد: پورتال کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور زمینه برقراری تعاملات کانون ها با ستاد فهما را فراهم کرد و در قدم دوم موجب ثبت فعالیت کانون ها و سپس ثبت اعضا و شناسایی کانون های الگو شد و بر اساس رویداد ملی فهما کانون های مساجد برتر معرفی شدند و در حال حاضر نیز شبکه رابطین فرصت ارتباط گیری و تعامل شما با ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور را فراهم کرده است.

در شبکه رابطین فهما  در مجموع هزار و ۲۳۰ کانونِ رابط و ۲۴۲ نفر رابط شهرستان حضور داشته و فعالیت می کنند، ضمن اینکه شبکه مذکور با هدف تسهیل و تسریع در ارتباطات میان کانون‌ها راه اندازی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =